Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

S Davidem a Šalamounem, na Víkendovce v Těšanech

Podzimní Víkendovka se odehrávala o víkendu 17. – 19. října 2014. Byla pro Haničku Bálkovou, Ondru Míchala, Olina Vymazala, Marušku Mádlovou, Marušku Šlancarovou a Katku Kadlecovou jiná, protože už nejeli jako děti, ale jako instruktoři. Letošní podzimní Víkend provázela dvě témata, a to král David a král Šalamoun.

V pátek jako každý rok se kolem šesté hodiny odpolední začala těšanská fara plnit dětmi, kterých bylo pro letošní rok 44. Jako každý rok byly tyto dítka z farností Velké Pavlovice, Horní Bojanovice, Němčičky, Syrovice, ale také Mutěnice.

Po jejich příjezdu proběhlo rozdělení do skupinek, seznámení s víkendovou hrou a několik seznamovacích her. Po setmění přijel i pan farář a my mohli jít na mši svatou. Po mši čekala děti výborná večeře, scénka a hry na téma král David. Před spaním jsme se ještě podívali na video o králi Davidovi a šli jsme spát.

Sobotní ráno pro nás začalo v 7 hodin budíčkem a typickou rozcvičkou. Dali jsme si snídani a děti mohly začít se sbíráním cihliček, které pak lepily na Šalamounův chrám. Během dopoledne jsme absolvovali běhací hry, které si pro děti připravili především naši mladí instruktoři. Protože byly děti stále plné energie, zahrály si ještě jejich oblíbené míčové hry a pak už následoval oběd. Měli jsme výborný vývar s nudlemi a guláš s knedlíkem. Mňam!

Po takto vydatném obědě jsme si každý umyli svůj talíř a následoval polední klid. Jako další program nás čekala tvořivá činnost, kdy si každé z dětí upletlo svůj náramek z bavlnek. Děti tak musím moc pochválit, protože byly moc šikovné! Když už měl každý na zápěstí svůj náramek, zahráli vedoucí dětem scénku o moudrosti krále Šalamouna. Pak děti vyrazily přes Těšany po stanovištích, na kterých si pocvičily své mozkové buňky při řešení logických úkolů. Po této hře už každý napjatě čekal na vyhlášení, jak která skupinka dopadla.

Při táboráku jsme naplnili bříška špekáčkem a děti se konečně dočkaly vyhlášení výsledků celovíkendové hry a dostaly za své úspěchy krásné odměny. Abychom taky potrénovali dětskou odvahu, připravili jsme strašidelnou stezku odvahy, ale protože všechny děti jsou šikovné, zvládli ji levou zadní. Jako poslední úkol dne už byla jen modlitba a uložit se do spacáků.

Nedělní ráno začalo v 7 hodin a čekala nás pouze snídaně, sbalit si spacák a karimatku a hurá na mši. Po mši už čekali na děti rodiče a fara začínala být zase prázdná.

Závěrem bych chtěla rozdat několik díků. Největší dík patří manželům Sadílkovým za jejich velkou pomoc při přípravách, organizaci a celé realizaci víkendu. Další velké díky patří Markétce Veverkové, která se již podruhé chopila role hlavní vedoucí (a dělat vedoucí celkem asi 60 lidem opravdu není jednoduché) a zvládla tuto roli na jedničku a s přehledem. Další dík patří Mileně Melicharové, která je taková naše víkendová maminka a Pavlu Duškovi, kteří se zase starali o naše bříška, aby byla pořád plná.

V neposlední řadě děkuji všem vedoucím, instruktorům a komukoliv, kdo se na tomto víkendu podílel, protože bez nich by to nešlo a zapálenost těchto lidí do her je opravdu neskutečně velká.  Nakonec nesmím zapomenout na maminky, babičky či tety, které vybavily děti pomazánkami a buchtami, které nám celý víkend plnily naše hladová bříška.

Díky všem!!!

Štěpánka Veverková


 

Fotogalerii z podzimní Víkendovky v Těšanech 2014 otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2014 Archiv účastníků podzimní Víkendovky 2014

 

 

23-10-2014-BK