Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

S Čapkem ve Velkých Bílovicích

Je Karel Čapek autor vzdálený naší době? Má nám stále co říct? Je aktuální? Tyto otázky nastínili a pomohli zodpovědět studenti kvarty Gymnázia Velké Pavlovice dne 12. června 2013 v Kulturním domě ve Velkých Bílovicích žákům druhého stupně místní základní školy. Dopoledne, místo vyučování, tam sehráli pro své vrstevníky jedno vystoupení, jehož premiéru bylo možné zhlédnout již v dubnu na našem gymnáziu. 

Celé představení trvající 40 minut cvičili přes rok. Je pojato jako pásmo – do tří Čapkových her je zakomponováno slovo moderátora a písně Voskovce a Wericha. Podobně jako texty těchto písní i zdramatizované Čapkovy povídky vypovídají o době 1. poloviny 20. století, ale  přesto i dnes je jejich význam žákům srozumitelný.

Vystoupení se povedlo, studenti kvarty zářili. Věříme, že si diváci odnesli nejen krásný divadelní zážitek, ale i poznatek, že Čapkovo dílo prostupuje časem.   

Mgr. Renata Bláhová

 

Fotogalerii z vystoupení ve Velkých Bílovicích otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto: Archiv Gymnázia Velké Pavlovice

13-06-2013 PV