Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Rytíři vína přijedou do Modrých Hor

Rytíři vína přijedou do Modrých Hor. Už na svém patnáctém shromáždění se v sobotu sejdou ve Valticích Rytíři vína svatého Urbana a jejich hosté. Shromáždění je pro rytíře podle stanov Řádu dvakrát do roka povinné. Je už zavedeným zvykem, že rytířská setkání hostí zámeček La Veneria ve Valticích.

Odpoledne pak rytíři v rámci programu poznej velké vinice a velká vína pokaždé odjíždí do vybraných vinařských oblastí a obcí, kde se seznamují s vinařstvím daného místa. A hodnotí podle svých regulí tamní vína. V sobotu budou na řadě Modré Hory.

Rytíře nejprve přijme v kostele ve Velkých Pavlovicích tamní farář a starosta města. Na pořadu dne bude i pasování nového rytíře. Naposled to byla v Břeclavi Martina Sáblíková,“ připomněl jeden z rytířů vína Václav Petrásek.

Po skončení obřadu se rytíři přesunou do Bořetic, kde se jich ujme právě Petrásek. Společně navštíví Rodinné vinařství Jedlička a Novák, kde jim vinařskou firmu a její vína představí nový prezident Kravihorské republiky Stanislav Novák. Také si prohlédnou její vinice pod rozhlednou na Kraví hoře. Putování zakončí u sídla kravihorského prezidenta a vlády, kde ochutnají další vína z Bořetic, Vrbice a Kobylí.


Autor: Michal Šupálek Břeclavský deník


 

Rytíři vína opět zavítají do Modrých Hor

 

22-09-2011 PV