Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Rytíři přijali nové členy, pro Sabinku vydražili vína za 130 tisíc

Rytířskou slavnost pořádal společně Legát Morava a Komturát Bohemia 22. února 2020 ve Velkých Pavlovicích. Slavnost začala již v dopoledních hodinách na zámečku Trkmanka, v sídle Legátu Morava. Připraveny byly zabíjačkové speciality, svařené víno a punč.

Průvod vedený bubeníky dorazil před kostel Nanebevzetí panny Marie úderem dvanácté za zvuku místních zvonů. Před samotnou rytířkou slavností dostalo prostor slovo Boží i varhany a sbor. Poté již přišla velká chvíle pro deset nováčků, kteří byli přijati do řádu jako Hospes a Hospita. Po povýšení jednoho člena o řádový stupeň přišla mimořádná chvíle, ve které byla Dáma vína Eva Farkačová a Eques Tomáš Vican vyznamenáni řádovým křížem.

Průvodem se rytíři i hosté přemístili do luxusně zrekonstruovaných Lotrinských sklepů, aby zde ochutnali mladá vína ročníku 2019 a pobavili se s dětskou cimbálovou muzikou Palička. V hotelu Lotrinský se zatím vše připravovalo ke čtyřchodovému menu snoubenému s vysoce oceněnými víny vinařů – rytířů.

V průběhu večeře a po ní probíhala aukce charitativních vín, která, spolu s následnou sbírkou vynesla fantastických 130.000,- Kč, za které pojede Sabinka z Němčiček do lázní, a to dokonce dvakrát.

Mnohokrát děkujeme donátorům archivních a raritních vín: Vinařství Ludwig, Rodinné vinařství Jedlička Bořetice, Vinařství Petr Skoupil, VICAN rodinné vinařství, Vojtěch Štěrba a Branko Černý.

Neméně také děkujeme statečným dražitelům, které atmosféra strhla k nevídaným výkonům. Těmi jsou Josef Stanislav, Petr Marcinčák, Petr Bláha, Mirek Musil, Ladislav Pálka, paní Hromadová, pan Hadam, Tomáš Vican a Miloš Šrdlík.

Na závěr bylo opět připraveno víno, tentokrát od skvělých vinařů z Modrých Hor a neméně skvělá cimbálová muzika Mládí z Čejče.

Opět na shledanou u příležitosti této akce příští rok, tedy 6. 2. 2021.

Rytířská slavnost ve velkopavlovickém kostele Nanebevzetí Panny Marie

Zdroj: Vína z Moravy, vína z Čech - Čtenář reportér, Břeclavský deník / 2.3.2020