Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Ryby pouštím kromě pstruhů a candátů, které mám ráda na talíři, říká rybolovkyně

Julie Šulová je čtrnáctiletá dívenka, která sice není až tak úplně z Velkých Pavlovic, ale má zde své hluboké rodinné a hlavně rybářské kořeny. Když se někdo v našem městě začne bavit o rybaření, určitě velmi brzy přijde na řadu jméno Šula. 

Tato rodina se rybaření a současně i sportu rybolovná technika věnuje dlouhá léta. Pan Jiří Šula starší je celoživotní vášnivý rybář, syn Jiří Šula se potatil a přidal si navíc rybolovnou techniku. Jeho dcera Julie spojila obojí, rybaření i techniku, ráda si na rybách I pochutná a navíc, sklízí navzdory svému mládí, skoro ještě dětství, jeden obrovský úspěch za druhým. Proč o ní tedy, ačkoliv nežije ve Velkých Pavlovicích, neinformovat!

Břeclavský deník; 13. srpna 2018

Velké Pavlovice - Dosáhla životního úspěchu, který nemá obdoby. Julie Šulová na letošním Mistrovství České republiky v rybolovné technice v kategorii juniorů a žáků v Bohumíně získala medaili v každé z šesti disciplín. „Rybolovná technika je sport, který se obvykle odehrává na fotbalovém hřišti nebo jiné travnaté ploše. Ryby při něm nechytáme, ale házíme rybářskými technikami na přesnost na terče nebo do dálky,“ říká čtrnáctiletá šampionka.

V kategorii žáků a juniorů je základní pětiboj, kdy se všechny jeho disciplíny hází jednou rukou. Tři disciplíny jsou terčové, kdy rozhoduje přesnost zasahování a dvě jsou dálkové, kdy vítěze určí vzdálenost nejdelšího pokusu. „Navíc jsem byla stříbrná v celkovém pořadí a bronzová v soutěži družstev,“ prozrazuje členka klubu sportovního rybářství Velké Pavlovice.

K rybolovné technice se dostala přes otce, který je trenér a rozhodčí. A ten zas přes svého tátu. „Můžeme říct, že jde o rodinný sport. Začínala jsem někdy ve čtyřech letech. Od sedmi už trénuji pravidelně,“ odhaluje dívka.

Kvůli tréninku jí na chytání ryb moc času nezbývá. Když se ale dostane k vodě, tak nejvíc jí baví lov dravců na přívlač. „V České republice je závodnic jako já několik desítek. Jenom v Bohumíně nás soutěžilo v kategorii žákyň osmnáct,“ zmiňuje Šulová.

Obvykle chycené ryby pouští. „Výjimka jsou pstruzi a candáti. Ty mám ráda na talíři,“ směje se mladá rybářka.

Mladá rybářka JULIE ŠULOVÁ

199594

Zdroj: Břeclavský deník / Autor: David Kvapil a Karolína Bártová / Foto: David Kvapil / 14.8.2018