Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Ruštináři z velkopavlovického gymnázia nezklamali, na Ars Poetica opět na stupních vítězů

Už tradičně se v polovině měsíce dubna, letos v sobotu dne 14.4.2018, konala na půdě brněnské Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity ruskojazyčná soutěž ARS POETICA. 

Stejně jako v minulých letech se soutěže spočívající v přednesu, recitaci a zpěvu ruských textů zúčastnili studenti velkopavlovického gymnázia, pod vedením učitelky ruského jazyka paní Mgr. Jany Lorenzové.

Nebyli by to velkopavlovčáci, kdyby nezabodovali a neumístili se na nejvyšších příčkách! V kategorii „Recitace kolektiv – žáci ZŠ 1. – 9. ročník“ vybojovaly stříbrnou příčku studentky Monika Cabalová, Anna Drápalová, Terezie Herůfková, Veronika Ježková, Kristýna Jiroušková, Ivana Krmíčková a Emma Procházková a ve stejné kategorii bronzovou příčku tým ve složení Terezie Herůfková, Dominik Rolíšek, Magdalena Švecová a Radka Valná. V kategorii „Hudební projev – zpěv sólo, duo, trio – studenti SŠ, SOU, VŠ“ bral stříbro student Vojtěch Antoš.

Všem zúčastněným a oceněným studentům posíláme obrovské gratulace!

Pyšná poznámka na závěr 😊: Soutěž ARS POETICA běžně moderují starší studenti Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity Brno. Letos to byli studenti 1. ročníku a současně naši absolventi - Viola Krausová a Lubomír Krůza. Pan proděkan Richter je ve svém úvodním projevu upřímně pochválil a vyzvedl jejich nezpochybnitelný jazykový talent.

Gymnázium * Ruskojazyčná soutěž ARS POETICA 2018

Text: Mgr. Jana Lorenzová & Karolína Bártová / Foto: Archiv Gymnázia Velké Pavlovice / 3.5.2018