Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Rušný víkend velkopavlovických hasičů

Od hasičů z Hustopečí jsme obdrželi pozvánku na nohejbalový turnaj, který pořádali v Hustopečích ve sportovní hale. Protože nám začíná sportovní sezóna  až na konci měsíce května, rozhodli jsme se zúčastnit tohoto „srandamaču“.  Vítězem turnaje se stali dobrovolní hasiči z Němčiček, za které zaskočili Josef Hicl, Petr Lebeda, Kamil Michna a Marek Halm. Velkopavlovickým  „ŘÍZKŮM“ v hasičském turnaji v nohejbale blahopřejeme.
My jsme ze skupiny do vyřazovacích bojů nepostoupili.

Také nám byla doručena pozvánka na Výroční valnou hromadu DHZ ve Voderadoch. Slovenské kolegy navštěvujeme velmi rádi. Přestože dění v jejich obci není zdaleka tak  rozsáhlé jako v našem městě, máme se od nich co učit. Pořádání kulturních akcí mají voderadští hasiči zvládnuté opravdu precizně. 
Poprvé jsme si také prohlédli jejich nové zásahové vozidlo Iveco Daily, které jim na konci roku 2009 osobně předal ministr vnitra SR Róbert Kaliňák. Vozidlo je hasičům zapůjčeno zdarma na pět let a poté by mělo být bezúplatně převedeno na Obec Voderady.

Pomalu končí zima. Vše co bylo zamrzlé polevuje na což doplatil i majitel sklepa v obci Vrbice. V neděli ve 20.10 hodin jsme vyjížděli odčerpat společně s hustopečskými a vrbeckými kolegy vodu ze zatopeného sklepa. Na přelomu zimy a jara dochází vlivem prasknutí vodovodních přípojek k zatopení sklepů často. Kontrolujte proto své sklepní prostory co možná nejčastěji.

SDH Velké Pavlovice

Fotogalerii ze zásahu při čerpání vody ze zatopeného sklepa
otevřete kliknutím na obrázek ...

 

Foto © 2010 Radek Nesvadba

22-02-2010 PV