Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Rušení pokladen zasáhne Kobylí i Velké Pavlovice

Napsali o nás; Břeclavský deník Přijít k výdejně jízdenek a koupit si u pokladní lístek na vlak? V Kobylí a ve Velkých Pavlovicích to už zanedlouho možné nebude. Správa železniční dopravní cesty totiž na těchto dvou železničních zastávkách pokladny zruší.

Prodej jízdenek je podle mluvčí společnosti Niny Friebové nevýhodný. „Českým drahám vypovíme rámcovou smlouvu na prodej jízdenek ke 30. listopadu. Důvodem je vysoká nerentabilnost prodeje kvůli sjednané provizi, kterou od loňského října výrazně snížila pětasedmdesátiprocentní sleva jízdného pro studenty a důchodce. I s ohledem na vynaložené náklady spojené s prodejem,“ přiblížila.

Kobylský starosta Pavel Kotík zatím oficiální vyjádření o zrušení prodeje jízdenek nedostal. „Už se o tom u nás šuškalo delší dobu. Zřejmě je k tomu vede snižování nákladů. Osobně ale nejsem pro. U nás pokladnu hodně využívají jak místní, tak i turisté, kteří k nám dost často jezdí právě vlakem,“ poznamenal starosta.

Vyvstává podle něj otázka, jak si lidé budou jízdenky vlastně kupovat. „Pochybuji, že má průvodčí čas vydat ve vlaku patnáct lístků,“ kroutil hlavou Kotík.

Zdroj: Břeclavský deník, autor příspěvku – Iva Haghofer / 25.9.2019