Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Ruka podaná správným směrem

V zimě uspořádal Dámský klub společně s EkocentremTrkamanka v místní sokolovně benefiční koncert na podporu dětí z Dětského domova ve Štítech. Vybraná částka z koncertu Viléma Veverky a českých komorních sólistů byla složena do pokladny ekocentra. Vedení Dětského domova rozhodlo, že finanční dar využije na pobyt několika dětí na táboře pořádaném ekocentrem Trkmanka s názvem Jak vycvičit draka.

A jak bylo dohodnuto, tak se i stalo.

V neděli 12. července, po úmorné cestě vlakem, dorazila do Velkých Pavlovic sedmičlenná výprava ze Štítů. Tři chlapci a tři děvčátka v čele s „tetou“ Lenkou.

Celý týden si děti užívaly tábora, sluníčka, nových kamarádů a meruňek, které dostaly od pracovníků města Velkých Pavlovic. Zástupkyně Dámského klubu zpestřily dětem pobyt zmrzlinovým pohárem a limonádou v kavárně u Zborovských. V pátek nastalo nechtěné loučení a návrat „domů“. Nejen děti se loučily se slzičkami v očích.

A co k tomu dodat na závěr? Přesvědčili jsme se na vlastní oči, že benefiční koncerty mají smysl a je hezké vidět, že i každá sebemenší částka může pomoci a vyvolat úsměv na dětských tvářičkách, kterým chybí v životě to nejdůležitější! Proto 29. listopadu 2015 proběhne druhý benefiční koncert na podporu Dětského domova Štíty,na který vás již nyní srdečně zveme.

Za Dámský klub i Ekocentrum Trkmanka Zuzana Pecháčková


 

Fotogalerii z pobytu dětí z Dětského domova na Ekocentru Trkmanka
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2015 Zuzana Pecháčková


22-07-2015 PV