Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Rozloučení s P. Petrem Papouškem ve videozáznamu

… někdy se říká, že farnost má takového kněze jakého si vymodlí a že má takové biskupy, jaké si vymodlíme. Myslím, že to tak úplně pravda není, říká Vojtěch Kodet. Ano, nelze zaručit, že dostanete dobrého kněze. Ale když budete hledat, co se líbí Bohu, bude mít Vaše farnost dobré věřící. A pro každého kněze bude radostí u Vás sloužit.

A ještě můj dovětek: „ Je dobře nenechat všechno na svém faráři a být aktivní, co již umíte.“ Modlím se za to, abyste dokázali mého nástupce přijmout a také s ním spolupracovat.

P. Petr Papoušek

 

Když jsme se doslechli před pár dny zprávu, že náš pan farář bude přemístěn do Deblína na Vysočinu, tak nás to všechny zaskočilo. Nemohli jsme si představit farnost bez P. Petra Papouška. Když pan farář za mnou přišel, že bude tuto neděli mše na rozloučenou, tak velice rád jsem přijal toto pozvání zejména pro to, abych mu poděkoval za těch osm let, co ve Velkých Pavlovicích působil. Dokázal v našem městě pro církev udělat spoustu věcí.

My si budeme muset zvyknout na nového pana faráře. Bude těžké si zvyknout, protože P. Petr Papoušek k nám patřil a já bych chtěl zdůraznit, že Velké Pavlovice budou vždy jeho domovem a kdykoliv se bude chtít vrátit, navštívit nás, tak ho velice rádi přijmeme.  

Ing. Pavel Procházka
Starosta města Velké Pavlovice

 

Videoreportáž z rozloučení s P. Petrem Papouškem
VIDEOSTUDIO MIROSLAV GRÉGR

 

25-07-2011 PV