Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Rozhýbejme Velké Pavlovice 2022

Přišel konec června a bylo dobojováno. Ano, už tak dlouho to je, co skončila akce Rozhýbejme Velké Pavlovice. Až do rozdání cen výhercům jsme však nechtěli prozrazovat výsledky touto oficiální cestou. Poslední voucher na nákup nejen sportovního oblečení či vybavení, které prvním třem v každé kategorii darovalo Město Velké Pavlovice, se podařilo „udat“ až tento týden. Jak to tedy dopadlo?

V letošním roce se zúčastnilo osob méně, něco přes 40 jedinců, kteří se rozhodli „udělat něco pro své zdraví“ a zároveň se trochu vyhecovat. Cíl akce totiž zůstal stejný. Dát lidem motivaci s pohybem začít, ale i v něm setrvat a trošku „přidat“, je-li to ještě možné. A skutečně se podařilo, spousta z nás se nechala namotivovat a vybrala si i jiný pohyb, než je jim tradiční. Já jsem třeba vzala do ruky kolo a zkusila ho přijmout jako zdroj zábavy a bodovaných kilometrů. Změnou totiž bylo sbírání bodů, nikoliv kilometrů. Body byly přidávány jak za chůzi, běh (vždy 1 km = 1 bod), tak také za cyklistiku (3 km = 1 bod) a plavání (1 km = 3 body). Variant pohybu tedy bylo několik a rozhodoval nejvyšší součet bodů. 

Stejně jako v loňském roce, i letos byly vyhodnoceny výsledky pouze ve třech kategoriích, a to kategorie děti, kategorie 18-54 let a kategorie 55+. A výsledky mají opět úctyhodné.

Kategorie děti (do 15 let)
Procházková Tea 66,69 bodů

Kategorie 18-54 let
Procházková Iva 320,61 bodů
Bálka Stanislav 227,66 bodů
Kunický Lukáš 222,55 bodů

Kategorie 55+ let
Hrabcová Věra 100,82 bodů
Surmanová Libuše 96,21 bodů
Bezděková Blanka 44,13 bodů

Celkovou vítězkou se tak stala s vysokým bodovým náskokem Iva Procházková, která je motivací i pro ostatní, minimálně pro členy své rodiny, protože dětskou kategorii vyhrála její dcera s 66,69 body.  

Z mého pohledu se akce vydařila, nicméně vyhodnotit si svoji snahu, aktivitu a možnosti musí každý sám. 

Závěrem je nezbytné zmínit, že sbírat body v červnu bylo fajn, ale hýbat se je fajn v průběhu celého roku. Takže směle do toho, pár kilometrů bude za Vámi, ani nebudete tušit jak!

Pohybu třikrát zdar. 

Text: Mgr. Alena Havlínová / 19.9.2022