Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Rozhledna je otevřená, čeká na vás!

Sváteční den s datem 8. května 2009 se zapsal nesmazatelným písmem do historie města Velké Pavlovice. Přesně v devět hodin večer zde byla slavnostně otevřena a zpřístupněna veřejnosti rozhledna Slunečná, která je součástí nového turistického areálu Nad Zahradami.

Samotnému aktu přestřižení pásky byli účastni starosta města Velké Pavlovice Ing. Pavel Procházka, poslanec parlamentu ČR Pavel Suchánek, 1. náměstek hejtmana JMK Milan Venclík, zástupce primátora slovenského města Senica Peter Hutta, prezident Svobodné spolkové republiky Kraví Hora Václav Petrásek a s nimi neuvěřitelných 2.000 z vás.

Celý den byl od dopoledních až do pozdních nočních hodin nabitý bohatým kulturním programem. Do města byli pozváni rodáci, významné osobnosti z politického a společenského života, z náměstí celý den vysílal živě Český rozhlas Praha. Město navštívili také přátelé ze Senice, jež tak uskutečnili první poznávací zájezd v rámci programu Rozhlédni se a poznávej. Díky tomuto projektu bylo možné dosáhnout na dotaci z Evropské unie a postavit rozhlednu Slunečná.

Nejen rozhledna se včera otevřela. Páteční den patřil v souladu s zažitou letitou tradicí také Májovým otevřeným sklepům pořádaným spolkem vinařů Víno z Velkých Pavlovic. Celkem 12 sklípků uvítalo na 600 milovníků vína. Ti si kromě úžasného chuťového zážitku z lahodných jihomoravských vín odvezli z Velkých Pavlovic pěkný suvenýr a současně i vzpomínku na krásný den – skleničku s vyobrazením rozhledny Slunečná.


Mimořádná událost si zasluhuje mimořádně obsáhlou fotogalerii.
Naše má přesně 168 snímků, můžete se pustit do prohlížení!

Foto © 2009  Milán Pecka

 

Dopolední dění na náměstí, před hasičskou zbrojnicí a přijetí rodáků starostou Ing. Pavlem Procházkou na radnici města

Odpolední dění před radnicí, prezentace záměrů města v obřadní síni MěÚ V. Pavlovice, dny otevřených dveří ve školách

Vystoupení dětí z Mateřské školy - soubory Sadováček a Baby Country

Průvod krojované chasy městem s dechovou hudbou Seničanka

Od otevření rozhledny dělí tisíce návštěvníků jen několik málo okamžiků...

Slavnostní otevření rozhledny SLUNEČNÁ s nezbytným přestřižením pásky za účasti výzmnamných osobností a hostů

Za fotogalerii děkujeme panu Milánu Peckovi
© 2009  Milán Pecka

 

 

09-05-2009