Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

ROTARY CLUB podnikl jarní expedici do Modrých Hor

Již po páté se sešli v jarních měsících členové ROTARY CLUBU Valtice, aby podnikli tradiční výšlap na kolech do přírody, za vínem a krásnými zážitky. Cílem předchozích čtyř ročníků byly povětšinou cyklovýlety Lednicko-valtickým areálem, letos se však početný peloton rozhodl objevovat krásy Modrých Hor.

A to nejen zdejších vesniček, viničních tratí, výhledů z rozhleden, chráněných přírodních lokalit, ale také jedinečného a nezaměnitelného tekutého pokladu ukrývajícího se ve všudepřítomných sklípcích.

V rámci zahájení jarního setkání (pátek 14. května 2010) se sešli členové ROTARY CLUBU na radnici ve Velkých Pavlovicích, kde je přivítal pan Ing. Jaroslav Benda Ph.D. – organizátor poznávací expedice. Přítomné seznámil s dvěma variantami programu – „suchou“ ve znamení jízdních kol a „mokrou“ ve znamení exkurzí.

Jedna z nich se měla dle programu uskutečnit také v nedaleké vesničce Popice ve Vinařství GOTBERG, které se stalo Jihomoravskou stavbou roku 2009. Na tento zážitek se všichni obzvláště těšili, stejně tak i na dvaatřiceti kilometrový průjezd cyklostezkou Modré Hory – v případě bezdeštivého počasí.

 

Fotogalerii z V. jarního setkání ROTARY CLUBU Valtice ve Velkých Pavlovicích
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2010 Karolína Bártová

 

15-05-2010-BK