Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Rostlinolékařský portál radí zemědělcům

S blížícím se jarem byl pro veřejnost spuštěn nový portál, který ocení především zemědělci a zahrádkáři. Cílem rostlinolékařského portálu je zpřístupnit uživatelům informace, které by jim měly usnadnit orientaci ve složitých otázkách integrované ochrany rostlin, a to v návaznosti na nové požadavky vyplývající z evropské legislativy. Integrovaná ochrana rostlin je zjednodušeně systém hospodaření, který upřednostňuje přirozenější alternativy ochrany rostlin a zároveň snižuje závislost na chemických přípravcích. Jádrem celého systému je efektivní ochrana před chorobami, škůdci a plevely, jež zajišťuje stabilní výnos a kvalitní produkci zemědělských produktů, přičemž je kladen důraz na snížení rizik dopadu vlivu pesticidů na lidské zdraví a životní prostředí.
 
Rostlinolékařský portál poskytuje informace především profesionálním uživatelům přípravků na ochranu rostlin, pro které je uplatňování integrované ochrany rostlin od 1. ledna 2014 povinné. V současné době zde uživatelé naleznou aktuální poznatky v ochraně rostlin, a to v podobě elektronických metodických příruček, které jsou propojeny s Registrem přípravků na ochranu rostlin a s fotografiemi škodlivých činitelů. Tímto vzájemným propojením tak systém zůstává „živý“, čímž umožňuje snadnou aktualizaci veškerých dat, např. nově registrovaných přípravků na ochranu rostlin, ale i nových poznatků ve vědě a výzkumu.

Vhodné prostředí pro práci s rostlinolékařským portálem
 Pro zajištění správných funkcí rostlinolékařského portálu doporučujeme používat aktuální verze internetových prohlížečů Google Chrome nebo Mozilla Firefox. Tyto prohlížeče vám zajistí správný chod těchto stránek i v operačním systému Windows XP. Pro práci v prohlížeči Internet Explorer je nutná jeho aktualizace, a to alespoň na verzi 9, což znamená, že musíte přejít na Windows 7 nebo vyšší.

 

Více po kliknutí ZDE

 

 

18-02-2015 PV