Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Rok 2014 ve Velkých Pavlovicích nabitý kulturou a akcemi

Milí občané a návštěvníci našeho městečka! Rok se s rokem sešel, kalendář kulturních, folklórních, společenských i sportovních akcí s třináctkou na konci je bezezbytku vyčerpán a tak nastává nejvhodnější okamžik seznámit vás s nabídkou akcí, které se uskuteční ve Velkých Pavlovicích v právě začínajícím roce 2014. Vězte, je skutečně bohatá a proto pevně doufáme, že si vybere opravdu každý z vás. Začtěte se a najděte si „ty své“.

Na všech akcích se s vámi pořadatelé těší na shledanou!

Karolína Bártová


 

CO, KDY a KDE ve Velkých Pavlovicích v roce 2014?

LEDEN

Sobota 4. ledna * Krojovaný ples
Pátek 10. ledna 2014 (do 24. ledna 2014) * Muž tří tváří
– výstava fotografií VILÉMA VEVERKY
Úterý 14. ledna *
Den otevřených dveří na gymnáziu
Sobota 18. ledna * 
Myslivecký ples

ÚNOR

Sobota 15. února * Společenský ples Modrých Hor
Pátek 28. února * Ples Gymnázia Velké Pavlovice
Pátek 28. února 2014 (do 28. března 2014) * FOTOOBRÁZKY EVY PILAROVÉ a HELENY ŠTEFANOVÉ

BŘEZEN

Sobota 1. března * Den otevřených dveří na základní škole
Sobota 15. března * 
Šibřinky aneb Maškarní bál
Neděle 16. března * 
Dětský maškarní bál

DUBEN

Sobota 5. dubna * Jarní Šlapka aneb otevírání cykloturistické sezóny 2013
Vydejte se s námi na krátký výšlap, kterým zahájíme turistickou sezónu 2013.

Sobota 5. dubna 2014Vernisáž výstavy amatérských fotografů Velkopavlovicka ZASTAVENÝ ČAS

Sobota a neděle 5. a 6. dubna * Probuzení jara na Ekocentru Trkmanka

Sobota 5. dubna * APRÍLES
Charitativní akce školy s přehlídkou hudebních kapel

Sobota 5. dubna * O víně při víně

Úterý 22. dubna * Den Země
Projekt školy zaměřený na životní prostředí města

Sobota 26. dubna * Jarní přechod Pálavy se Sokolem

KVĚTEN

Sobota 3. května * Májové otevřené sklepy
Měsíc máj – lásky čas … K lásce patří neodmyslitelně výborná a jiskrná vína. Ta můžete přijet ochutnat do velkopavlovických sklípků – nabídneme Vám jen to nejlepší z nich. Sklepy budou otevřeny všem milovníkům vína dle zažité tradice. Kdo rád podlehne gurmánskému pokušení, může si pochutnat na pravém vinařském špízu z Vinárny u Kaderků. Večer Vás čeká zábava s cimbálovou muzikou!

Sobota 10. května * Gulášfest

Sobota 17. května * Krajem vína
Májové putování po krajině Modrých Hor!

Středa 25. května * Tradiční koncert souboru ZUŠ Velké Pavlovice

ČERVEN

Neděle 1. června * Den dětí

Sobota 7. června * Ekofestival v Ekocentru Trkmanka

Neděle 8. června * Festival mladých dechovek Mirka Pláteníka 
Základní umělecká škola Velké Pavlovice ve spolupráci s Městem Velké Pavlovice zvou všechny milovníky dechové hudby na již VI. ročník FESTIVALU MLADÝCH DECHOVEK MIRKA PLÁTENÍKA. Společně s velkopavlovickou dechovkou ZUŠ pod vedením MgA. Zbyňka Bílka vystoupí jako hosté dechovky z okolních obcí. Děti a mládež, jež objevily i navzdory svému nízkému věku zalíbení v dechové muzice, Vás srdečně zvou na přehlídku toho nejlepšího z jejich bohatého a náročného repertoáru. Bude-li nám časné letní počasí přát, zahrajeme pro Vás pod širým nebem na place za sokolovnou. Přijďte si užít již tradiční hudební odpoledne s dechovkou, těšíme se na Vás!

Neděle 14. června * Střelby na loveckém kole O pohár města Velké Pavlovice

Neděle 22. června * Po stopách pytláka Floriána
Myslivecká jednota Velké Pavlovice ve spolupráci s Městem Velké Pavlovice pořádá při příležitosti června - měsíce myslivosti dětský den. Zveme všechny děti na zábavné odpoledne!

Sobota 28. června * Na kole krajem André 2014
Odhoďte školní starosti, nalaďte se prázdninově a šlápněte s námi znovu do pedálů! Vydejte se po cyklostezce s příznačným názvem „Krajem André“ – po krajině a mezi vinohrady, jež daly této proslulé a nezaměnitelné červené odrůdě život.

ČERVENEC

Sobota 5. července * Kolem horem dolem aneb po vinařských tratích na horských kolech
Jste zdatnější cyklisté a láká Vás zdolávání překážek ve formě neupravených stezek? Vydejte se s námi po velkopavlovických vinařských tratích. Projeďte se krajinou, kde se rodí ty nejlepší vína. Naučně společenský cyklovýšlap cca 25 km.

Sobota 5. července * Meruňkobraní aneb meruňky na talíři

Sobota 5. července * Víno v oranžovém aneb Noční putování za vínem
Kdo nezná Víno v oranžovém, jako by ve Velkých Pavlovicích nebyl… Proto Vás spolek vinařů Víno z Velkých Pavlovic znovu zve do letních otevřených vinných sklepů k ochutnávce toho nejlepšího, co zde najdete a také něčeho navíc – oranžového vína. K začátku léta a prázdnin patří neodmyslitelně i meruňky – proto Víno v oranžovém. V parném létě se  Noční otevřené sklepy osvědčily a proto vás i letos zveme na Noc otevřených sklepů.

Sobota 12. července * Noční soutěž v požárním útoku
Sbor místních dobrovolných hasičů Vás zve k zajímavému sportovnímu klání, které se odehrává v nočních hodinách, pod širým nebem a za každého počasí. Přesvědčíme Vás, že nezápasíme výhradně a pouze s ohněm, ale i s časomírou na stopkách a také o tom, že nám nechybí sportovní duch!

Sobota 19. července * Zahrávky hodů
Čtyři týdny před krojovanými hody pořádá velkopavlovická chasa tradiční Zahrávky hodů na kterých se oficiálně představí noví stárci, stárky, sklepníci a sklepnice.

Sobota 26. července * Country večer Svatá Anna pod hvězdama
„Svatá Anna – chladno z rána“, říká stará pranostika. My však zboříme mýty a dokážeme, že i o chladné svaté Anně, s námi „pod hvězdama“, může být i pěkně horko. Vysvětlení je nasnadě – s tancem v rytmu country hudby a zpěvem známých písní velkopavlovické skupiny COLORADO letnímu studenému ránu jen tak nepodlehnete!

SRPEN 

KROJOVANÉ HODY A HODKY (17. – 19. srpna)

Velkopavlovická chasa, stárci, stárky, sklepníci a sklepnice zvou všechny vyznavače tradičního slováckého folklóru k největší slavnosti města – Krojovaným hodům. Nabízíme Vám tři dny plné krásných nadýchaných slavnostních krojů, dechové hudby, tance, zažitých rituálů, svěžího vína, nepostradatelných koláčků a především výborné nálady pod štíhlou nazdobenou májí.

Sobota 23. srpna * Hodky
Jen těžce se chase s hody loučí. Proto se k nim ještě naposled, o sobotě týden po samotných hodech, rádi vrací a naposled se oblékají do slavnostních krojů. Za pochodu s kapelou se můžete s námi vydat na taneční plac a užít si pěkné odpoledne i večer s dechovou hudbou a lidovým tancem.

ZÁŘÍ

Sobota 6. září * Krajem vína - Putování za burčákem po Modrých Horách
Zavítejte znovu do Mekky burčáku a nezapomeňte i tentokrát přijet na kole! A ten kdo cyklistice příliš nefandí, může se naší krajinou projít i pěšky. Podzimní putování po Modrých Horách bude rozmanité nejen nekonečnou barevností listí vinohradů obsypaných dozrávajícími hrozny, ale především možností kromě vína ochutnat i sezónní a časově omezenou specialitu - burčák.

VELKOPAVLOVICKÉ VINOBRANÍ aneb slavnosti pro celou rodinu (12. a 13. září)

Zveme Vás co nejsrdečněji do Velkých Pavlovic na Vinobraní, kdy rázem podlehnete atmosféře dávných časů i dneška, octnete se najednou mezi zrajícími hlavami vinohradů, v reji pracovních červených krojů, pohltí Vás hudba rozličných žánrů, zkrátka a dobře přijdou si zde na své všichni – od dětí až po ty nejstarší. Pokud zde vše řečené najdete a pocítíte, smysl slavností - tedy snaha přinést všem zábavu i poučení v co nejkrásnější formě a pro všechny generace - bude bezezbytku naplněn

ZEMĚDĚLSKÁ VÝSTAVA DARY JIŽNÍ MORAVY (12., 13. a 14. září)

Třídenní výstava ovoce, zeleniny, květin, hroznů révy vinné a drobného hospodářského zvířectva, doprovodný program, přednášky, beseda u cimbálu s ochutnávkami vín vybraných odrůd révy vinné.

16. - 22. září * Týden mobility

ŘÍJEN

Sobota 25. října * Svatohubertská mše svatá
Nevšední zážitek nabízí mše svatá s hudebním doprovodem na borlice. Mše k poctě české myslivosti a za živé i zemřelé lesníky se uskuteční v kostele Nanebevzetí Panny Marie. Na borlice budou hrát trubači Školního lesního podniku Křtiny Mendelovy zemědělské a lesnické univerzity v Brně.

LISTOPAD

Sobota 15. listopadu * Svatomartinské otevřené sklepy
Jaká bude úroda a vína ročníku 2013? To v tento okamžik zatím ani ten nejlepší vinař netuší… Jste-li zvědaví a máte již nyní chuť na svěží mladá svatomartinská vína a také na pravou do křupava vypečenou svatomartinskou husu, neváhejte a navštivte letos naposled Otevřené vinné sklepy. Večer se opět ponese s besedou u cimbálu v duchu folklóru.

Sobota 15. listopadu *  Svatomartinský jarmark

Pondělí 17. listopadu * Podzimní Šlapka aneb uzavírání cykloturistické sezóny 2014
Ať pěšky, nebo na kole, přidejte se k nám na pohodový sváteční výšlap a uzavřete s námi turistickou sezónu. Svařák a podobné lahůdky jsou samozřejmostí.

Pondělí 17. listopadu * Lampionový průvod

Středa 20. listopadu * Světový den dětí

Neděle 23. listopadu * Svěcení mladých vín ročníku 2014
Tak jako každý rok budou okolo listopadového svátku sv. Martina vysvěcena mladá vína. Slavnostního kněžského požehnání se ujme v souladu s zažitou tradicí místní farář, jež společně s velkopavlovickými vinaři, představiteli města a samozřejmě i s Vámi poprvé oficiálně ochutná letošní víno.

Sobota 29. listopadu * Promenáda červených vín 2014
Dlouho očekávaným vrcholem celoročních počinů vinařského charakteru je ve Velkých Pavlovicích Promenáda červených vín – letos již IX. ročník soutěžní přehlídky červených vín, jež jsou pro tuto oblast více než specifická. Pěstování a výroba červeného vína má v našem městě a jeho okolí historicky podloženou tradici. Přijďte se i letos přesvědčit, zda šampiona Promenády znovu obhájí víno z Velkopavlovicka. K pohodě a dobré náladě přispěje také neodmyslitelná cimbálová muzika. Neváhejte a ochutnejte výtečná červená vína, která proslavila celé Velkopavlovicko!

Neděle 30. listopadu * Rozsvícení vánočního stromu

PROSINEC

Pondělí 1. prosince 2014 (do 21. prosince 2014) * OD ADVENTU DO VÁNOC II.
Výstava betlémů na ekocentru

Středa 17. prosince * Vánoční koncert gymnázia

Neděle 21. prosince * Vánoční jarmark u radnice
V čase předvánočním, v době adventu, můžete navštívit oblíbený Vánoční jarmark u radnice, kde na Vás čeká spousta stánků s rukodělnými a lidovými výrobky, ochutnat můžete svařené víno, perníčky, cukroví i klobásy přímo z udírny. Celý den je podmalován bohatým kulturním programem, který vrcholí odpoledne po setmění vánočním koncertem pod okny velkopavlovické radnice. Pod rozsvíceným stromem najdete jako každý rok pokladničku, kde máte možnost přispět finančním darem dětem z dětských domovů.


 

Doplňující a upřesňující informace o veškerých připravovaných akcích sledujte průběžně
na oficiálních stránkách města Velké Pavlovice pod adresou
www.velke-pavlovice.cz .

A nebo nás můžete kontaktovat na našem Infocentru:

TURISTICKÉ INFORMAČNÍ CENTRUM Velké Pavlovice
Hlavní 9, 691 06  Velké Pavlovice, tel.: +420 519 428 149, +420 777 736 413,
+420 774 364 009, +420 777 736 408
e-mail:
infocentrum@velke-pavlovice.cz
web: www.velke-pavlovice.cz

 

 

03-01-2014-BK