Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Rodiny sázely stromy

Podle projektu zahradní architektky Ing. Jany Kůrové z Brna , která je autorkou ztvárnění celého městského parku u Trkmanky, vysadily rodiny našich občanů 34 nových stromů. V akci „Rodina adoptuje svůj strom“ bylo vysázeno několik kultivarů  javorů – Acer platanodies „Columnare“, Acer platanoides  „Cleveland“, Acer platanoides  „Royal Red“, lípy – Tilia cordata  „ Rancho“, jasany – Fraxinus excelsior a jeřáby „Sorbus intermedia“.

Překvapením sobotního dopoledne byla nečekaná návštěva z družebního francouzského Echenonu. Pan Gilles Flageolet s doprovodem s pomocí pana starosty vysadil také jeden javor, čímž je přátelství Velkých Pavlovic a burgundského městečka Echenon opět více umocněno

Sadovnická skupina služeb města připravila jamky na výsadbu, opěrné kůly, zeminu na zasypání kořenových balů, vodu na zálivku a nářadí na vlastní sázení. Zemina v jamkách byla vylepšena půdním kondicionérem – TerraCottem universal, který zlepšuje ujmutí stromů.Výsadbový materiál dodala firma Zábojník z Bystřice pod Hostýnem.

Rodiny i spolky v příjemné veselé náladě vysázely svůj strom, na jehož pořízení přispěly  finanční částkou. Téměř v každé rodině byly zastoupeny děti, které budou jistě rády s rodiči či babičkami a dědečky strom navštěvovat a vytvoří si k němu vztah. Navíc budou mít potěšení vidět svůj dospělý strom třeba  za padesát let.

Město zajistí nově vysázenému stromořadí standardní péči a rodiny, které stromy adoptovaly, jim mohou dát něco navíc – zalévat je a okopávat půdní misku pod nimi.

 

Fotogalerii z výsadby stromů rodinami otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2011 Ing. Zdeněk Karber

18-04-2011 PV