Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Rodina Márova: Japonskem s otevřenou pusou

Cestovatel a spisovatel Jiří Mára se představil v úterý v podvečer návštěvníkům na setkání ve Velkých Pavlovicích. Bylo to již podruhé a tentokrát přivezl také manželku Alenu a syna Jirku. Vyprávěli o své cestě po Japonsku, beseda doplňuje jejich společnou knihu „Japonskem s otevřenou pusou“.

Expedice do Země vycházejícího slunce pro nás byla dalším splněným snem ve snaze procestovat všechny světadíly. Navštívili jsme překrásné japonské zahrady i tajuplné chrámy, podívali se na zápasy sumó a poznali také život v místních rodinách. V Japonských Alpách jsme pozorovali nesčetné vodopády, ale také opice, které se koupaly v termální vodě.

Pravým exotickým zážitkem je rovněž tradiční kuchyně. Měli jsme zpočátku docela obavu, jak nám budou syrové mořské ryby či chobotnice chutnat a jestli budeme umět používat hůlky haši. Japonskou stravu jsme si však velice rychle zamilovali.

Věříme, že naše cesta nebyla poslední a pomůžeme našemu synovi, aby se stal prvním Čechem, který navštíví všechny kontinenty na invalidním vozíku. Snad jeho příkladem povzbudíme i mnohé další v naplňování životních snů.


 

Kopie - japonsko.jpg

 

01-12-2010 RD