Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Retro LAMPIONOVÝ PRŮVOD zažil super renesanci

„Tak to je bomba, toto nikdo nečekal! Tolik lidí, no to je prostě paráda!“ Tak takové superlativy a obdivné hlášky se jen sypaly z úst dnes už dalo by se s nadsázkou říci „retro husákových dětí“, současných zhruba pětatřicátníků a rodičů menších dětí, na adresu pořadatelů sobotního LAMPIONOVÉHO PRŮVODU. Ten uspořádali místní hasiči, při příležitosti svátku 17. listopadu a věřte nevěřte, zájem a účast předčily veškerá sebe optimističtější očekávání! Tisíce světýlek se rozzářilo v očičkách nadšených dětí, pro které byl lampiónový průvod něčím úplně novým…

„Lampiónový průvod nás napadl uspořádat prostě proto, že jsme chtěli udělat něco pro děcka. V takových průvodech jsme chodívali i my, 7. listopadu na oslavy VŘSR. Co slavíme, tomu jsme stejně vůbec nerozuměli, hlavně nám to bylo úplně jedno, ale bylo to prostě zábavné… světýlka, peripetie se svíčkami, žárovičkami, občas to někomu chytlo, prostě sranda“… vzpomínají hasiči.

„Vlastně jsme si uvědomili, že dnešní děcka vůbec obyčejné lampiony neznají a tak jsme to zkusili, ale že přijde teda tolik lidí, to jsme ani ve snu nečekali. Brali jsme to tak, že přijde pár skalních, projdeme se, dáme si pak svařák a čaj a jde se domů. Prostě komorní akcička. Tak v postatě to tak i je, ale účast je odhadem kolem tří stovek lidí, to jsme fakt nečekali. Máme z toho strašnou radost“… říkají jedním hlasem hlavní iniciátoři myšlenky lampiónového průvodu Zdeňka a Petr Hasilovi.

„Udělalo nám radost, že i lidé, kteří se přímo nezúčastnili, vycházeli a vykukovali z domů a mávali na nás, prostě hleděli, jak se to všechno povedlo. I pan starosta vyšel před dům a spolu s manželkou vypadali, že nevěří vlastním očím“… dodávají.

 

Lampiónový průvod byl nádherný, super akce!
Takže příští rok zase o 17. listopadu v průvodu na viděnou!

 

Karolína Bártová

 

 

Fotogalerii z LAMPIONOVÉHO PRŮVODU otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2012 Karolína Bártová

 

 

18-11-2012-BK