Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Rekordy z meruňkobraní: Marhulové šumivé vydražili za více než třicet tisíc

Napsali o nás; Břeclavský deník * Guláš na meruňkách, knedlíky s meruňkami, meruňky smažené nebo beleše s marmeládou. Takové dobroty měla možnost ochutnat zhruba tisícovka návštěvníku již tradičního Velkopavlovického meruňkobraní, které se v sobotu konalo v areálu tamějšího Ekocentra Trkmanka.

Jeho součástí byl letos zcela netradičně i křest, ochutnávka a dražba vůbec prvního meruňkového sektu na světě. To nakonec jeho nový majitel Petr Kroul vydražil za neuvěřitelných 31 500 korun. „Moc bych si přál, aby naše Marhulové šumivé nejen chutnalo, ale především pomáhalo. Výtěžek z dražby sektu proto půjde sdružení Šance při Fakultní nemocnici Olomouc, která pomáhá pečovat o onkologicky nemocné děti,“ prozradil velkopavlovický vinař a tvůrce sektu Pavel Lacina.

Ve Velkých Pavlovicích v sobotu také padaly rekordy. „Zatímco loni jsme uvařili zhruba 1 650 knedlíků, letos jich už bylo 1 976,“ překvapila číslem ředitelka Ekocentra Trkmanka Zita Dvořáková.

Součástí doprovodného programu bylo vystoupení cimbálové muziky Vinica, ukázka sabráže sektů nebo soutěž v pojídání belešů s meruňkovou marmeládou. Pochutnat si na meruňkových specialitách mohly kromě dospělých také děti. Hned několik z nich se utkalo v pojídání osmi půlek meruněk.

Na meruňkobraní si s manželem našla cestu také Iva Dvořáková z Českého Krumlova, která na Břeclavsko vyrazila na prodloužený víkend. A vyzkoušela také Marhulové šumivé. „Sekt je výborný. Už dřív jsme ochutnali višňové víno, ale meruňkové je lepší. Dávali jsme si knedlíky i smažené meruňky, všechno bylo vynikající,“ pochvalovala si.

Bohatou fotogalerii Břeclavského deníku * naleznete po kliknutí ZDE

Zdroj: Břeclavský deník / Autor: Iva Haghofer / 8.7.2019