Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Rekordní modrohorské putování za burčákem

V sobotu 3. září 2022 se konala již po patnácté tradiční modrohorská akce, Krajem vína 2021: Putování za burčákem po Modrých Horách. Všemi obcemi Modrých Hor tak projížděly četné skupinky nadšených cyklistů i pěších, které lačnily po ochutnávce burčáku hned na sedmnácti místech. 

K hojné rekordní účasti, která přesáhla hranici 1.200 registrovaných účastníků, dopomohlo také nádherné slunečné letní počasí, jež bylo pro akci jako dělané.

Putování odstartovalo klouzavě mezi devátou a desátou hodinou dopolední z nádvoří Ekocentra Trkmanka ve Velkých Pavlovicích.

Účastníci putování se však na startu dlouho nezdržovali a rychle se vydali na cestu – na každém stanovišti dostali razítko s ochutnávkou burčáku, a mohli tak vyhrát některou z cen. Výherci byli vylosování odpoledne na stejném místě, kde byla celá akce zahájena. Na Putování za burčákem navázal odpolední doprovodný program v cíli a také pak i dlouho do noci na razítkovacích místech v jednotlivých vinařstvích.

Návštěvníci tak v tento den mohli ochutnat skvělý burčák v každé z pěti modrohorských obcí, ve Velkých Pavlovicích, Vrbici, Kobylí, Bořeticích a Němčičkách, ale také si v cíli vybrat na ochutnání z bezmála 280 vín z certifikované soutěže 30 vín Modrých Hor za doprovodu Cimbálové muziky Lašár z Velkých Pavlovic. Vynikající regionální jídlo a nápoje připravilo velkopavlovické Ekocentrum Trkmanka, skvělým marhulovým vínem ve všech možných polohách zazářilo Vinařství Lacina a dokonce i svými meruňkovými chuťovkami a specialitami ohromili návštěvníky také dva místní šikovní bratři Z Gálových sadů.

Děkujeme všem domácím i přespolním návštěvníkům za letošní rekordní účast.

Moc děkujeme partnerům akce... Vinařský fond, Vinium Velké Pavlovice, Vinařství Zborovský Velké Pavlovice a Nadace Partnerství. Velké díky neodmyslitelně patří tetičkám z kobylského muzea a vinařům na razítkovacích místech, městu Velké Pavlovice i ostatním modrohorským obcím za skvělou spolupráci.

Těšíme se na příští ročník!

Modré Hory * Putování za burčákem po Modrých Horách & Výstava 30 vín Modrých Hor

Text: David Ludín & Lukáš Stávek, Svazek obcí Modré Hory / Foto: Oldřich Otáhal / 7.9.2022