Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

REGIONTOUR & GO 2010 - výstaviště žilo cestováním!

Ve dnech 14. až 17. ledna 2010 se uskutečnil na půdě brněnského výstaviště první veletrh letošního roku, který byl v souladu s letitou tradicí zasvěcen tématice ryze odpočinkové a volnočasové – cestovnímu ruchu. Tuzemští vystavovatelé se prezentovali se svými expozicemi pod názvem REGIONTOUR – ten probíhal letos již po devatenácté. Cestovní kanceláře specializující se na zahraniční turistiku letos však slavily kulatiny – veletrh GO proběhl již po dvacáté.

MĚSTO VELKÉ PAVLOVICE & MODRÉ HORY prezentované na našem stánku vsadily na osvědčené kartyvíno, cykloturistiku, bohatý folklór, kulturu, specifické památky, sport a nově rozhledny. Produkty z jihu Moravy stále táhnou a pokud se objeví oproti minulým sezónám něco zcela nového, turisté nemají státní a s vervou se do našich končin jenom hrnou.

Největší zájem byl tradičně o kalendáře akcí, rozpis otevřených vinných sklepů, sběratelé neodolali novým kapesním kalendáříkům na rok 2010, pohlednicím a samozřejmě také neodmyslitelné ochutnávce vína z produkce velkopavpavlovických vinařů spolku Víno z Velkých Pavlovic. Ti s námi vyrazili na brněnské výstaviště v sobotu a neděli, tedy ve dnech určených široké veřejnosti. Osobně se zde prezentovala Vinařství Buchtovi, Vinařství V & M Zborovský, Vinařství K + P Reichman a Vinařství Procházka.

Novinkou a současně i hitem letošního roku se stal TURISTICKÝ AREÁL NAD ZAHRADAMI S ROZHLEDNOU SLUNEČNÁ. Nabídkou, ať už pěších nebo cyklo výletů k tomuto atraktivnímu a stále oblíbenějšímu cíli, jsme si zajistili příliv nové cílové skupiny návštěvníků tzv. „rozhlednářů“.

Tito turisté se úzce specializují na české a moravské rozhledny. Rozhlednu navštíví, zdolají, rozhlédnou se, vše důkladně zdokumentují fotografiemi a nejrůznějšími poznámkami, odvezou si otisk turistického razítka, pohlednici a většina z nich i turistickou známku. To vše beze zbytku a ještě mnohem více naše rozhledna nabízí.

Nevěříte? Tak tedy - která z rozhleden na území České republiky se může pochlubit vinným sklípkem s nabídkou ochutnávky či přímo s možností koupě výtečného vína? Slunečná rozhodně ano! Tak tedy vzhůru na velkopavlovickou Slunečnou a poté také vzhůru dolů do sklípku za příjemným objevováním tajemného tekutého zlata jihu Moravy!

 

Fotogalerie z REGIONTOURU 2010

 

DEN PRVNÍ - čtvrtek 14. ledna 2010 - pro otevření klikněte ZDE

DEN DRUHÝ - pátek 15. ledna 2010 - pro otevření klikněte ZDE

DEN TŘETÍ  - sobota 16. ledna 2010 - pro otevření klikněte ZDE

DEN ČTVRTÝ  - neděle 17. ledna 2010 - pro otevření klikněte ZDE

 

Fotogalerie © 2010 Ing. Zdeněk Karber & Karolína Bártová

 

Veletržní expozice propagující nový TURISTICKÝ AREÁL NAD ZAHRADAMI S ROZHLEDNOU SLUNEČNÁ
na brěnském REGIONTOURU 2010 byla financována v rámci projektu ROZHLÉDNI SE A POZNÁVEJ
za podpory dotačního titulu Program přeshraniční spolupráce
Slovenská republika – Česká republika 2007-2013

 

 

Dle předběžné závěrečné zprávy vydané v neděli dne 17. ledna 2010 se tradičních středoevropských veletrhů cestovního ruchu se zúčastnilo 1085 vystavujících firem z 19 států na ploše 10 180 m2 . Největší nápor na pokladnách překvapivě zaznamenali už první den veletrhu, kdy branami výstaviště prošlo téměř 11 tisíc profesionálů. V prvních dvou dnech si veletrhy prohlédlo více než 18 tisíc registrovaných odborníků. Celková návštěvnost podle odhadu překoná loňských 32 tisíc osob. Zahraniční návštěvníci přijeli ze 14 zemí, především ze sousedního Slovenska a Polska, ale jednotliví zájemci dorazili také Austrálie, Malty nebo Egypta.

Veletrh REGIONTOUR opětovně představil turistickou nabídku všech krajů České republiky, tuzemských regionů, měst, incomingových agentur a ve zvýšeném počtu i regionů z okolních zemí. Díky přestěhování do nového pavilonu P se celý REGIONTOUR včetně doprovodného programu vešel pod jednu střechu. Návštěvníci přivítali nové produktové členění, které jim usnadnilo orientaci v nabídce turistických produktů.

Inspiraci k zahraničním cestám a pobytům přinesl jubilejní 20. ročník veletrhu GO. V nabídce jeho vystavovatelů - tuzemských cestovních kanceláří a agentur, zahraničních turistických centrál i poskytovatelů služeb cestovního ruchu - se objevilo rekordních 120 zahraničních destinací. Atmosféra v pavilonu F poprvé ožila atraktivním pódiovým programem „Pod křídly asociace“, připraveným ve spolupráci s Asociací cestovních kanceláří ČR.

Vrcholná jednání o podpoře rozvoji cestovního ruchu
Význam veletrhů podpořila přítomnost nejvyšších představitelů krajů i odvětví cestovního ruchu jak ze státní správy, tak z podnikatelské sféry. U kulatého stolu na téma „Společně proti krizi“ se sešli mj. ministr pro místní rozvoj Rostislav Vondruška, místopředsedkyně Asociace krajů ČR a hejtmanka Plzeňského kraje Milada Emmerová, ředitel České centrály cestovního ruchu CzechTourism Pavel Kosař, předseda Asociace cestovních kanceláří ČR Viliam Sivek a prezident Asociace hotelů a restaurací ČR Pavel Hlinka.

V závěru setkání ministr a hejtmani – představitelé sedmi regionálních rad slavnostně podepsali dokument o poskytnutí dotace Evropské unie pro regionální operační programy. Na projekty v oblasti dopravy, cestovního ruchu a rozvoje měst a obcí je letos k dispozici celková částka 28,9 miliard korun. Následující den se hejtmani v Brně sešli na zasedání Rady Asociace krajů ČR, odkud adresovali vládě výzvu, aby peníze nevyčerpané v rámci centrálních operačních programů alokovala do regionálních operačních programů.

Údaje z předběžné statistiky
Z průzkumu vyplývá, že čtyři pětiny návštěvníků na veletrhy GO a REGIONTOUR přijíždějí pravidelně. K hlavním důvodům návštěvy nejčastěji patřil získání bližších informací o konkrétním regionu v tuzemsku či konkrétní zahraniční destinaci. 28 % respondentů přijelo především s cílem vést obchodní jednání či navazovat obchodní kontakty.

S návštěvou veletrhu bylo spokojeno 88,5 % návštěvníků, a to především s atraktivitou vystavených produktů či služeb, s jejich počtem a s kvalitou doprovodného programu. Plných 94 % návštěvníků chce přijet i příští rok.

V Press Centru se akreditovalo 452 novinářů ze čtyř zemí. Třicet zahraničních novinářů přijelo z Polska, Ruska a Slovenska.

 

Příští ročník veletrhů GO a REGIONTOUR se uskuteční 13. – 16. ledna 2011

 

18-01-2010-BK