Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Reakce vinařského spolku VÍNO Z VELKÝCH PAVLOVIC reportáž TV NOVA ze dne 24. srpna 2010

TISKOVÁ ZPRÁVA - Reakce vinařského spolku Víno z Velkých Pavlovic na reportáž TV Nova * Dne 24. srpna byla v Televizních novinách TV Nova odvysílána reportáž s titulkem „Vinaři zřejmě chtěli zaměnit zahraniční víno za české“ (viz video archiv TV Nova). Tato reportáž reagovala na dosavadní průběh kontroly ČZPI u moravských a českých vinařů.

Úvod reportáže generalizoval dosavadní průběh kontroly ČZPI na vinaře z vinařské obce Velké Pavlovice. Jedinými „subjekty“ jmenovanými v první polovině reportáže byli totiž vinaři z Velkých Pavlovic; „hříšníci“ byli v reportáži obecně uvedeni takto: „v Pavlovicích objevili“ a „pavlovičtí vinaři“.

Tímto reportáž zjevně poškodila dobré jméno vín z Velkých Pavlovic a dobré jméno místních vinařů. Vinařský spolek Víno z Velkých Pavlovic sdružující 18 velkopavlovických malých vinařů se distancuje od takto zavádějící reportáže a po TV Nova požaduje zjednání nápravy či omluvu za újmu, která mohla být místním vinařům ve Velkých Pavlovicích způsobena. 

 

Ve Velkých Pavlovicích dne 27.8.2010 - Vinařský spolek Víno z Velkých Pavlovic

Ing. Pavel Lacina, předseda
Bří Mrštíků 18, 691 06 Velké Pavlovice

e-mail. pavel@lacina-winery.com
tel.. 774 066 650

 

 

 

27-08-2010-BK