Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

RADOTÍN CUP 2017 aneb Mladí badmintonisté v Praze - velký úspěch Elišky Konečné

Na víkend 20 až 21. května 2017 se vydalo 6 hráčů z velkopavlovického badmintonového oddílu do Prahy na dvoudenní turnaj Radotín Cup 2017, kterého se zúčastnilo nejméně 150 hráčů z celé ČR a slovenské Bratislavy. Vyjíždělo se již v pátek odpoledne. V sobotu se hráli sudé kategorie v neděli následně singly v lichých kategoriích do 15 let. 

V šestičlenné sestavě pavlovických badmintonistů: Samuel Horák, Viktor Fůkal, Jakub Herzán, Martin Huslík, Anička Drápalová a Eliška Konečná, jsme se přidali, k našim družebním spoluhráčům z BS Brno, se kterými jsme hráli pod jedním praporem a také společně celý víkend ve skvělé atmosféře strávili.

Turnaj probíhal ve velké sportovní hale s devíti kurty. Jednalo se již o šestý ročník tohoto celostátního turnaje mládeže a organizátoři měli vše skvěle zvládnuto a pod kontrolou.

V sobotních utkáních postoupili hned čtyři naši hráči ze základních skupin do finálních pavouků. V kategorii U14 postoupili Eliška a Jakub z prvních míst bez jediné prohry, díky čemuž byli nasazeni až ve druhém kole pavouka. Jakub žel tento svůj zápas prohrál a nepostoupil tak do finálové čtyřky. V následném boji o pořadí však zvítězil a skončil celkově na skvělém pátém místě. Eliška se po perném zápase probojovala až do finále, kde však podlehla hráčce z Nejdku a skončila na druhém místě. Eliščina stříbrná medaile na tak velkém turnaji je pro nás velký úspěch.

A úspěchem pro nás také bylo, že všichni hráči z Velkých Pavlovic, v sobotních sudých kategoriích skončili umístnění do jedenáctého místa.

V neděli, po přespání v radotínské sokolovně, jsme se vrátili do sportovní haly a znovu začali maratón badmintonových dvouher. Ze základních skupin postoupili opět Jakub s Eliškou a Samuelem. Zde se nám však nedařilo jako v prvním herním dnu a na medaile jsme nedosáhli. Díky odjezdu zpátečního spoje, jsme museli poslední zápasy, které se hrály až po 17 hodině, již skrečovat. Nejlépe si vedla opět Eliška, která skončila v kategorii U15 na pátém místě. Samuel v kategorii U11 skončil šestý. Jakub, který sehrál skvělý zápas s vítězem turnaje, kterého však nedokázal překonat, skončil nakonec v nejpočetnější kategorii U13 devátý. Ostatní se do první desítky již nevešli.

Všichni si skvělý víkend užili a taky si odvezli řadu cenných zkušeností a věřím, že i novou motivaci do další práce.  Děkuji za vzornou reprezentaci všem našim mladým hráčům. Také z oddílu děkujeme manželům Chovancovým z Brna, kteří celou jihomoravskou výpravu do Prahy řídili a skvěle zorganizovali.

Pro Elišku velké gratulace k stříbrné!

Celý turnaj byl přenášen živě na Youtube. Na tento přenos ze čtyř kamer se můžete podívat zpětně zde:
https://www.youtube.com//channel/UCp5PUTpm_p362_758q6i23g 

Badminton * Badmintonový turnaj RADOTÍN CUP 2017

Text: Jiří Huslík / Foto: Jiří Huslík / 24.5.2017