Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Radka Valná bronzová ruštinářka v kraji

Studentka třídy septima RADKA VALNÁ získala bronz v krajském kole Soutěže v ruském jazyce, tzv. olympiádě a navázala na předchozí úspěchy ruštinářů velkopavlovického gymnázia

Oproti loňskému roku poskočila ze sedmé příčky na třetí bronzovou, přičemž od druhého místa ji dělilo půl bodu. 

V pátek 19. března 2021 Středisko volného času Lužánky v Brně  organizovalo krajské  kolo konverzační soutěže v ruském jazyce, které letos neproběhlo prezenčně, ale formou videokonference s odbornou porotou složenou z učitelů Filosofické fakulty Masarykovy univerzity Brno.

Soutěžící se měli vyjádřit k danému tématu, obhájit svůj názor, reagovat na otázky rodilých mluvčích s použitím bohaté slovní zásoby a bezchybných gramatických forem.

Radka si vylosovala otázku Mládež a její zájem o politické dění. Nenechala se zaskočit výběrem tématu a přesvědčila porotu o svých řečových dovednostech a umístila se na třetím místě. 

Radka Valná je pilná a svědomitá studentka, která se aktivně zapojuje do soutěží, které studentům nabízím, ochotně se na ně připravuje nad rámec školních povinností. Její znalosti ruštiny jsou na vysoké úrovni a já na ni jsem opravdu pyšná!

Výsledková listina - Soutěž v cizím jazyce - Ruský jazyk - krajské kolo konané 19. března 2021 v Brně
* pro otevření klikněte ZDE

Text: Mgr. Jana Lorenzová, učitelka ruského jazyka – Gymnázium Velké Pavlovice / 23.4.2021