Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Rada města se zabývala zvýšeným provozem vozidel na cyklostezkách

Rada města Velké Pavlovice se zabývala v pondělí 8.ledna 2018 na mimořádné schůzi provozem motorových vozidel na cyklostezce Velké Pavlovice-Bořetice. Řidiči motorových vozidel začali využívat stezku pro cyklisty a chodce při  uzavření silnice č.421 z důvodu rekonstrukce mostu přes Trkmanku. Postupně se zvyšuje počet řidičů, kteří volí objížďku po stezkách, kterou by neměli vůbec využívat. Ba co víc, jsou čím dál více agresivní na chodce a cyklisty. 

Z tohoto důvodu rozhodla rada města, že budou učiněny kroky k uzavření stezky pro cyklisty a chodce dopravním zařízením, tedy nikoliv pouze dopravním značením, které je v dnešní době moderní porušovat. Bohužel.

Zároveň apelovala na strážníky MP, aby se zaměřili na kontroly řidičů v této lokalitě. Ovšem ti tak činí už několik měsíců, což svědčí o rekordním počtu udělených blokových pokut. Nutno dodat, že strážníci nemohou stát u cyklostezky denně 24 hodin, a nebudeme si nic nalhávat - ani 8 hodin denně není reálných.

Domníváme se, že město Velké Pavlovice již projevilo tolerance dosti. Nyní přetekl pomyslný džbán a věc je třeba řešit důsledně. 

Rada města navrhuje uzavření stezky pro cyklisty a chodce dopravním zařízením ve směru od Bořetic, tedy v místech, kde se stezka dotýká silnice 421 a také účelové komunikace ve směru od silnice č.421 k rozhledně. Tím bude docíleno také toho, že z Velkých Pavlovic bude bezproblémové se dostat k obdělávání vinic v celé trati. Nutno dodat, že je potřeba dořešit obslužnost rodinných domů v ul. Hodonínská a také velmi omezeného počtu zaměstnanců firem v průmyslové zóně. (Vyřizování záležitostí v peněžních ústavech, na poště apod.). 

192138

Text: Petr Hasil, místostarosta města Velké Pavlovice / 9.1.2018