Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Řada fotbalových ocenění patří velkopavlovickým

V sobotu 26. února se v divadle v Boleradicích již popáté vyhlašovaly výsledky ankety Fotbalista roku okresu Břeclav. A jelikož se v posledních sezónách velkopavlovickým fotbalistům a fotbalistkám daří, nemohli jejich zástupci chybět ani na tomto slavnostním večeru.

Kromě osobností sportovního a politického dění na okrese i v kraji se slavnostního večera zúčastnila i jedna fotbalová legenda. Byl to účastník památného finále MS mezi ČR a Brazílií v roce 1962 v Chile pan Jiří Tichý, který již dlouhou dobu žije v Podivíně.

Hned v první kategorii měl zastoupení velkopavlovický Slavoj. Mezi tři oceněné žáky se dostal Vojtěch Hovězák ze Staroviček, který hraje již druhým rokem za naše starší žáky.

V kategorii dorostenců se mezi oceněné prosadil Patrik Levčík, který je kmenovým hráčem Slavoje, ale ocenění si vysloužil výbornými výkony v dresu dorostu MSK Břeclav, který táhne se svými spoluhráči za postupem do 2.dorostenecké ligy.

Mezi trenéry byl oceněn také Josef Rohrer, momentálně trénující v Křepicích, kterého si jistě velkopavlovičtí pamatují z úspěšného působení u mužstva mužů ve Slavoji.

Výrazně se velkopavlovičtí zástupci prosadili v kategorii „Fair play“, ve které jsou oceňováni dlouholetí aktivní hráči. Toto ocenění, přímo z rukou legendárního pana Tichého, nejprve převzal Jaroslav Hicl, který je hráčem Slavoje, ale již dlouhá léta hraje na hostování v Němčičkách a za svůj obětavý přístup k fotbalu si ocenění určitě zaslouží. Dalším oceněným z našeho města byl ten nejpovolanější, starosta Ing. Pavel Procházka. Celou svou aktivní kariéru (téměř 40 let!) působil ve Slavoji, dokonce si zahrál v jednom týmu i se svými syny. O tomto i o významné podpoře města fotbalistům Slavoje se s ním pobavil v minirozhovoru zkušený moderátor večera pan Miroslav Strouhal.

 I mezi aktivními hráči měl Slavoj významné zastoupení. Nejlepší fotbalistkou roku na okrese byla vyhlášena opora Slavoje Hanka Málková, která v našem klubu hostuje od loňského roku. Do nejlepší jedenáctky roku se mezi muži prosadil Richard Hicl, kapitán a opora B mužstva, kterému se loni velmi dařilo.

Nádherný slavnostní večer, kterým provázela mladá cimbálová muzika z Klobouk, zakončili všichni přítomní u malého a chutného občerstvení. I v této části večera kralovali Velké Pavlovice, již popáté totiž připravoval slavnostní raut vyhlášený kuchař Milan Koubek se svými spolupracovníky z Restaurace SPORT.          

František Čermák

 

Videozáznam z vyhlášení výsledků ankety spustíte ZDE

 

Fotogalerii z vyhlášení výsledků ankety otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto: Archiv JmKFS

01-03-2011 PV