Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Pytlák Florián dětem neunikl

Každý rok koncem června pořádají myslivci dětský den. V červnu neslavíme totiž jen Den dětí, ale červen je také měsícem myslivosti – v přírodě přicházejí na svět nové životy, které často potřebují péči a ochranu. V červnu si také připomínáme, že myslivci mají se svou činností seznamovat veřejnost a především mládež, aby byla k myslivosti tolerantnější a správně chápala její význam v péči o krajinu a zvěř.

Děti, které mají alespoň trochu blízký vztah k přírodě, se opět po roce vydaly po stopách pytláka Floriána. Po vyzvednutí razítkovacích listů se vydaly plnit úkoly, ve kterých prokázaly znalosti rostlin, živočichů, přírody kolem sebe a ochrany životního prostředí. Zda mají přesnou mušku, si vyzkoušely hned dvakrát. Poprvé při hodu šiškou na pytláka a podruhé při střelbě ze vzduchovky. Za odměnu za splněné úkoly pak dostaly drobné dárečky a za vydatné pomoci rodičů si na ohništi opekly vynikající špekáčky.

Všichni si kromě špekáčků pochutnávali také na meruňkách, které daroval Jan Krejčiřík, na třešních od Františka Krejčiříka a na sladkých moučnících, které jako vždy přinesly maminky dětí na výměnu za špekáček a kávu. Pečivo ke špekáčkům darovalo Pekařství Jitka Pláteníková, kterému tímto Myslivci Velké Pavlovice z.s.  děkují.

Možná z malých účastníků vyrostou budoucí myslivci.

Věra ProcingerováFotogalerii z dětského dne - PO STOPÁCH PYTLÁKA FLORIÁNA
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2016 Pavel Krejčiřík


29-06-2016 PV