Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Pythagoriáda 2016/2017 - Žáci ze základní školy soutěžili v matematických znalostech

Ve středu 8. února 2017 proběhlo na Základní škole Velké Pavlovice školní kolo matematické soutěže určené pro žáky 5. – 9. ročníku. Tento den Pythagoriádu nepsali žáci 5. tříd, neboť školní kolo vypracovávali se svými třídními učitelkami jiný den.

Při Pythagoriádě řeší žáci po dobu 60 minut 15 příkladů větší či menší obtížnosti, často logického zaměření i praktického využití. 

Třída 5.A se pustila do řešení příkladů v plném počtu. Výborný výsledek J. Hádlíkové znamenal zisk 10 bodů, E. Dagidirové 8 bodů a B. Čejkové 7 bodů. Následovali s 5 body P. Hádlík, se 4 body K. Bohumelová, se 3 body J. Skýpala, S. Prát, K. Hiclová, a Z. Šelleová, se 2 body D. Kříčka, A. Krejčiříková a M. Panic, s 1 bodem J. Hrabal, V. Grofová, bod se nepodařilo získat J. Ovesné.

Z 5.B se s příklady potýkal pouze D. Peš a předvedl perfektní výkon se ziskem 13 bodů. Gratulujeme.

Krásných výsledků dosáhli i žáci 6. ročníku. Nejvíce bodů získaly G. Dufková (jediná zástupkyně 6.B) a K. Navrátilová – 9 bodů. Hned za děvčaty byl s 8,5 body J. Kosík, dále K. Pleskač se 6 body, M. Bílek s 5 body a P. Vymazal se 4 body.

Příklady 7. ročníku byly asi náročnější, neboť žáci získali méně bodů. Zvítězil J. Bajko se 3,5 body, za ním se umístil V. Nezhoda s 2,5 body, pak se 2 body V. Holacký, D. Očenášek, M. Hádlík, P. Polách (jediný zástupce 7.B) a T. Huličný. S 1 bodem J. Pham, M. Vala, M. Mádl. Bod se nepodařilo získat M. Kocmánkovi.

Zástupci 8. ročníku byli K. Navrátilová se 3 body a J. Franc se 2 body. Dle jejich slov byly příklady dosti obtížné.

Všem žákům, kteří dobrovolně a ve svém volném čase řešili příklady školního kola, děkuji. Těm, kterým se řešení zdařila, gratuluji a těm, kteří nejsou se svým výsledkem spokojeni, přeji hodně elánu do každodenního setkávání s matematikou.  Ať ve škole či ve světě kolem nás.

Text: Mgr. Jiří Slavík, Základní škola Velké Pavlovice / Foto: Archiv ZŠ Velké Pavlovice / 22.2.2017

ZŠ * Pythagoriáda 2016/2017, školní kolo matematické soutěže