Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Putovní Slovácký Džbánek si odvezli hasiči z Částkova

Na tréninkové hřiště TJ Slavoj ve Velkých Pavlovicích se v neděli dopoledne dne 13. září 2009 sjelo 15 družstev ze Slovácka při příležitosti konání 18. ročníku soutěže v požárním útoku o Slovácký Džbánek. Po 5 družstvech byly zastoupeny okresy Břeclav, Hodonín a Uherské Hradiště. Každý okres zastupovala nejúspěšnější pětice, která se probojovala sítem náročných soutěží. Klání se zúčastnili starostové okresních sdružení a další hasičští funkcionáři.

Po důkladných rozcvičkách a ladění techniky proběhla dvě soutěžní kola. V 18. ročníku soutěže o putovní Slovácký Džbánek obsadilo první místo družstvo z Částkova s časem 17.09 sekundy, druzí byli hasiči z Vésky - 17.19 sekundy, obojí z okresu Uherské Hradiště, třetí pozici získalo družstvo z Vlkoše A - 17:58 sekundy, okres Hodonín. Za Břeclavsko byli úspěšní čtvrtí z Pasohlávek a pátí z Poštorné.

Soutěž v požárním útoku je na jedné straně sport a na straně druhé důležitá rutina potřebná při opravdových zásazích hasičských jednotek, kterým patří velké uznání za jejich připravenost a odvahu pomáhat bližním v nebezpečí.

 

Fotogalerii ze soutěže v požárním útoku o SLOVÁCKÝ DŽBÁNEK
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2009 Ing. Zdeněk Karber

 

14-09-2009