Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Putování za modrohorským burčákem, letos už po šesté

Šest! Takové číslo označilo v sobotu 7. září 2013 již šestý ročník pohodové akce pro cyklisty s názvem Putování za burčákem po Modrých Horách. Startovalo se tak tradičně druhou zářijovou sobotu. Nádherné počasí předznamenalo vysokou návštěvnost akce a tak tomu také bylo. Cyklisté i pěší měli opětovně možnost projet krásnou přírodou v oblasti Modrých Hor, kde sídlí obce Bořetice, Němčičky, Kobylí, Velké Pavlovice a Vrbice.

Loňský rok se pořadatelé ze Svazku obcí Modré Hory neodchýlili od délky dvou tras. Základní modrohorská okruhová dlouhá 32 km a modrohorská neokruhová zkrácená, měřící 25 km. Pokud bychom prodloužili tyto trasy až za hranice Modrých Hor, turisté by měli méně času se zastavit v otevřených sklepech a dalších zastávkách, což nechceme. Cílem je poklidné tempo.“, říká místopředsedkyně DSO Modré Hory Ing. Dagmar Kovaříková. Všechny pořádající obce, nabízely lákavé doprovodné gastro-programy.

Hitem s jídlem byly Tetičky z Kobylí z Klubu přátel historie nabízející typické krajové speciality jako „šumajstr“, různé druhy pomazánek, beleše, štrúdl, koláče a mnohé další. Na trase si mohli návštěvníci zahrát třeba i minigolf ve Vinařství JLT Procházkovi. V cíli „na“ Vrbici pak navíc všechny čekala příjemná odměna, jak jinak než pravý vrbecký burčák, grilované speciality a hodnotné cyklo-dary od Nadace Partnerství o.p.s.. Jelikož Vrbice byla cílovou zastávkou, mohli se návštěvníci putování zúčastnit akce Zarážení hory s otevřenými sklepy.

Velké množství z účastníků putování si nenechalo ujít možnost podívat se přímo na novinky loňského a letošního roku. Těmi jsou ve Velkých Pavlovicích Ekocentrum Trkmanka, Vinné sklepy Františka Lotrinského, sklepní ulička Pod Starou horou s dominantními „opilými“ sklepy či Farma Ovčí terasy v Němčičkách s rozšířeným programem zejména pro děti.

Starosta Velkých Pavlovic Ing. Pavel Procházka a manažer DSO Modré Hory Ing. Přemysl Pálka, společnými silami akci odstartovali. Trasa modrohorské cyklostezky nabídla všem účastníkům putování roku 2013 spoustu zážitků. Podívat se na vinorodou krajinu bylo možné hned z několika vyhlídek, z rozhledny Slunečná ve Velkých Pavlovicích, z rozhledny „pod“ Kraví horou v Bořeticích, od kopce u Větřáka z Němčiček a nebo z nejvyššího vyhlídkového místa ve Vrbici.

IV. ročník Putování za burčákem po Modrých Horách je již historií.
Těšme se tedy opět společně s vámi na další!

Závěrem děkujeme všem, kteří pomohli ke zdaru této cykloturistické akce.

 

Ing. Přemysl Pálka, manažer DSO Modré HoryFotogalerii z VI. ročníku PUTOVÁNÍ ZA BURČÁKEM PO MODRÝCH HORÁCH
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2013 Ing. Přemysl Pálka

 

 

09-09-2013-BK