Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Putování za historií obchodu a obchodování

V rámci nového předmětu „základy ekonomie“ se žáci 9. ročníků vydali v pátek 25. května do břeclavského muzea poznávat historii obchodu a obchodování na výstavu s názvem ,,Koloniál u pana Bajzy“. Prostřednictvím obchodníků z knížky Karla Poláčka ,,Bylo nás pět“ jsme se mohli seznámit s vystaveným zbožím dobového koloniálu, cukrárny, obchodu s textilem a řeznictvím. Dozvěděli jsme se mnohé o uchovávání potravin v době, kdy nebyly ledničky ani mrazáky. Naučili jsme se také několik triků ze světa reklamy. Překvapilo nás, jaké zboží v době 20. let 20, století, do které je celá výstava situována, bylo považováno za luxusní. A určitě překvapující pro děti bylo, že řada výrobků se dochovala do dnešní doby.

Výstava byla také interaktivní, takže jsme ocenili modistický salón paní Létalové, kde jsme si vyzkoušeli řadu klobouků. Také jsme si mohli zahrát na obchodníky, vyzkoušet si prodávat noviny, vážit zboží na vahách a prodávat na jarmarku.

Výstava byla velmi zajímavá a poučná a děkujeme za nádherný výklad paní Evě Sadílkové, která se nás v muzeu ujala a provedla dobami dávno minulými.

Veronika Prokešová

 

Fotogalerii z návštěvy břeclavského muzea otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2012 Mgr. Veronika Prokešová

28-05-2012 PV