Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

PUTOVALO SE... a nejen za BURČÁKEM

Již po osmé se v sobotu 5. září 2015 vydali turisté a cykloturisté poznávat krásu Modrých Hor. Kdo k nám zavítal a k akci se připojil, jistě nelitoval. Dobře značená trasa a otevřené vinné sklepy nabízející degustace jsou vítaným lákadlem pro návštěvníky. A když se k tomu ještě přidá hezký den s vůní burčáku, nezbývá než dodat „skvělé“.

Každý, kdo si zakoupil na razítkovacím stanovišti pod rozhlednou Slunečná startovací balíček, obdržel nezbytný razítkovací průkaz s propozicemi cyklovýšlapu. Ten obsahoval mapku trasy, seznam a stanoviště dalších jedenácti razítkovacích míst, seznam otevřených vinných sklepů, a další nezbytné informace.

Dále si každý mohl hned na startu obléci slušivé bílé či modré tričko s logem Modrých Hor, zavěsit si na krk taštičku určenou pro uložení jak tištěných propagačním materiálů, ale především potřebné skleničky na víno a dle mapy vyrazit do terénu.

Trasa Putování za burčákem po Modrých Horách vedla po ose vyznačené cykloturistické trasy Modré Hory, jež je v terénu velmi kvalitně a přehledně vytyčena tradičními a osvědčenými žlutými značkami. Cyklisté, ale i pěší turisté, měli za úkol nasbírat všech jedenáct razítek, aby měli možnost obdržet čestný pamětní list mikroregionu Modré Hory a zúčastnit se tradičního obřadu Zarážení hory na Vrbici.

Akce byla nejen o burčáku, ale také o místních specialitách. Jedny takové měly i v Kobylí. Jedna z tetiček z Kobylí říká: "Při putování za burčákem jsme měli v místním muzeu v Kobylí občerstvovací stánek U Tetiček. Vyhladovělým putovníkům jsme nabízeli štrúdly různých chutí, slané, sladké, kynuté, tažené, z listového těsta, s jablky, tvarohem, vínem a jiné. Další pochutinou byl chleba se škvarkovou, pivníkovou a s tvarohovou pomazánkou, beleše s marmeládou na sladko, s kečupem a sýrem na slano. Účast kolařů byla vysoká, hlad měli veliký, tak jsme v závěru dne museli improvizovat s chlebem se sádlem a okurkou."

Inu, akce se opět podařila a těšme se společně na další ročník. Děkujeme pořadatelům i zapojeným spolkům a vinařům.

Příště v Modrých Horách na shledanou!

 

Za DSO Modré Hory Ing. Přemysl Pálka * www.modrehory.cz


 

Fotogalerii z VIII. ročníku akce PUTOVÁNÍ ZA BURČÁKEM PO MODRÝCH HORÁCH
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2015 © 2015 Eva Bauerová, DiS., Ing. Přemysl Pálka

 

 


07-09-2015-BK