Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Punc originality slavností Vinobraní? ZARÁŽENÍ HORY

Každý rok je program Velkopavlovického vinobraní jiný, avšak objevuje se v něm několik bodů, které se opakují s železnou pravidelností a pokud by tomu to tak nebylo, slavnosti by ztratily svůj nezaměnitelný punc. Prvním z nich je pestrobarevný průvod krojované chasy městem, oproti hodům ozvláštněným obrovskými hrozny révy vinné, nesenými na dřevěných podpěrách mladými chasníky a také děvčaty v červených krojích. I atmosféra je o tomto průvodu uvolněnější, neboť všichni už správě tuší, že pomalu nadchází skutečný zlatý hřeb…

Tím je každoroční divadelní ztvárnění starodávného vinařského rituálu ZARÁŽENÍ HORY. To znamená, že se uzavře „hora“, tedy vinohrad, do kterého až do samotného vinobraní nesmí vstoupit ani noha. Natož si utrhnout hrozen! Výjimku tvoří snad jen těhotné ženy, ostatní se se zlou potáží! 

Jenomže scénka „Zarážení“ je ve Velkých Pavlovicích naladěna na „o něco odlehčenější notu“. Na jevišti se sejdou místní ochotníci, kteří si neberou servítky a do slova a do písmene nenechají ani nit suchou na současném zastupitelstvu města i starostovi samotném a samozřejmě pořádně properou veškeré „zaručené zprávy“ šířící se městem rychlostí kulového blesku. Už se také těšíte na „hlášení místního rozhlasu“? Hoříme zvědavostí, jaký trumf z rukávu spatří světlo světa letos. Nechejte se překvapit a „Zarážení hory“ si určitě nenechte ujít!

Pro pořádek připomínáme...

SLAVNOSTNÍ PRŮVOD KROJOVANÝCH MĚSTEM vyrazí z nádvoří Vinařství Baloun v půl třetí odpoledne, projde ulicemi města s krátkým zastavením u radnice na Náměstí 9. května a do čtvrté odpolední dorazí v plné parádě na plac za sokolovnou.

ZARÁŽENÍ HORY bude zahájeno úderem čtvrté hodiny odpolední, taktéž na tanečním place v areálu za sokolovnou.

 

Neváhejte, VELKOPAVLOVICKÉ VINOBRANÍ určitě navštivte
a také využijte výhodného předplatného!

 

Výhodné předplatné:

Pátek * 100,- Kč/1 osoba
Sobota * 150,- Kč/1 osoba
Dvoudenní * 200,- Kč/1 osoba

PŘEDPRODEJ na Turistickém informačním centru Velké Pavlovice - kontakt ZDE.
Ukončení předprodeje - pátek 28. srpna 2015 ve 12.00 hodin.

Na místě:

Pátek * 150,- Kč/1 osoba
Sobota * 200,- Kč/1 osoba
Dvoudenní * 300,- Kč/1 osoba

DĚTI DO 15 LET ZDARMA!

 

Již nyní na VELKOPAVLOVICKÉM VINOBRANÍ roku 2015 vítejte! Těšíme se na vás!

 

Karolína Bártová


 

Podrobný program celých slavností
VELKOPAVLOVICKÉHO VINOBRANÍ 2015
* najdete po kliknutí ZDE

 

Foto © 2014 Marek Musil

 

 


26-08-2015-BK