Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

„Půjdem spolu do Betléma“ aneb Senioři na Vysočině

Velkopavlovický Klub důchodců opravdu nelení. Ještě ani nestačil vstřebat zážitky z výletu za břeclavskými památkami a už nejen že naplánoval, ale dokonce zrealizoval další zájezd. Tentokrát si naši senioři vyrazili na návštěvu do partnerského města Ždírec nad Doubravou. Celodenní putování po krásách Vysočiny se uskutečnilo v sobotu 23. dubna 2016.

Uvítání návštěvy z jihu Moravy proběhlo v jídelně tamní základní školy. Zde ždírecký pan starosta Jan Martinec a místostarosta Ing. Bohumír Nikl nabídli hostům sladké snídaňové koláče, kávu a čaj a prozradili položku po položce celodenní bohatý program.

Ten se skládal z návštěvy nedalekého města Hlinska, včetně památkové rezervace lidové architektury Betlém s jeho malebnými roubenými chaloupkami z druhé poloviny 18. století, obchůdky a krámky s řemeslným zbožím a také se stylovou restaurací, kde se účastníci zájezdu vydatně naobědvali.

Poté vyrazili se svými věrnými a příjemnými průvodci, panem Martincem a Niklem, do Studence, místní části Ždírce nad Doubravou, kde se v kulturním domě konalo hudební odpoledne se skupinou MUDrBand. Na všechny zde veselá taneční zábava a stoly prohýbající se pod vynikajícím občerstvením.

Výlet se vydařil par excellence!
Navzdory trošce dešťových kapek a zakaboněné obloze si jej naše babičky a dědečkové náramně užili!

 

Za Klub důchodců Velké Pavlovice Karolína Bártová


 

Fotogalerii z výletu velkopavlovického Klubu důchodců do Ždírce nad Doubravou
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2016 Oldřich Otáhal

 

 


25-04-2016-BK