Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Půda radnice se proměnila ve výstavní sál, již 12 let slouží veřejnosti * videoreportáž

Podkrovní sál na velkopavlovické radnici byl vystavěn rekonstrukcí půdních prostor při rozsáhlé obnově celé budovy v roce 2000. Sál tohoto typu a velikosti ve městě do této doby dosud chyběl. Za myšlenkou a projektem stojí jméno velkopavlovického občana Josefa Veverky.

Za necelého půl roku se z nevyužívané, zaprášené a tmavé půdy vyloupla světlá prostorná místnost, která již 12 let působí jako výstavní, společensko kulturní a komunikační prostor pro občany našeho městečka.

Pracovní projekty města, výstavní činnost, koncerty, společenské příležitosti v těchto prostorách na radnici navazují na kulturní a společenský život ve městě. Velký komunikační prostor, který je spojen s aktuálním kulturním životem, dává možnost realizaci pracovním projektům nejen radnice, především pak dnes a denně místním školám, městské knihovně a TIC, nejrůznějším zájmovým organizacím ve městě, které zde nachází možnost pro prezentaci vlastních aktivit a projektů.

Rozhodnutí města vybudovat v půdních prostorách radnice výstavní sál, bylo jedno z nejvýznamnějších rozhodnutí pro rozvoj kulturního dění ve Velkých Pavlovicích. Výstavní sál je místem, kde se velkopavlovičtí občané setkávají i s významnými představiteli české státnosti a kulturního života.

V těchto prostorách jsme v minulosti vítali prezidenta ČR Václava Klause, předsedkyni Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Miroslavu Němcovou, poslance, senátory a ministry českých vlád. Na prknech výstavního sálu rovněž recitovali mnozí významní čeští literáti a herci, tleskali jsme i významné operní pěvkyni Martě Beňačkové. 

Archiv

 

Videoreportáž * Výstavní sál radnice již 12 slouží veřejnosti
VIDEOSTUDIO GRÉGR Velké Pavlovice

© 2013 Město Velké Pavlovice

 

 

 

03-01-2013-BK