Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Ptáčku už je čas ...

Včera na Ekocentru Trkmanka proběhl jeden z dalších výtvarných čtvrtků pořádaných pro děti s rodiči. Odborná literatura radí, že o ptáčky je třeba starat se po celý rok, ale nejvýznamnější je však především doba hnízdění a zima. Proto jsme se již podruhé rozhodli postarat se o ptáčky kolem nás. Tentokrát jsme stavěli krásné dřevěné budky pro sýkorky, rehky a brhlíky.

Díky sponzorské podpoře Stolařství-tesařství pana P. Bučka jsme měli připravené základy na výrobu budek pro vybrané ptáčky. Každý z účastníků obdržel svou sadu s kladívkem a hřebíčky a pilně se pustil do práce. Tlukot kladívek a hlasy dětí se rozléhaly po celém Ekocentru. Snažili se jak velcí, tak i malí … dokonce zase i ti nejmenší.
Na závěr odpoledne odcházel každý s krásnou ptačí budkou a informacemi s obrázky, kde nejlépe budku umístit a jaké ptáčky budka přivítá. A pokud již doma někdo nějakou budku pro ptáčky již má, tak ji určitě zkontroluje a nezapomene vyčistit.

A rady pro ty, kteří se nestihli výroby budek zúčastnit, tak mohou ještě podpořit ptáčky, kteří si hnízda staví volně ve větvích, například kosi a drozdi. Najdeme nějaký hustý strom, keř nebo prostorný živý plot. Pro podporu hnízdění ptáků, jež si staví hnízda ve větvích, lze na kmeny stromků, větví připevnit tzv. kapsy vytvořené z vrbových proutků jako základy hnízda.

Těšíme se na zprávy od účastníků, kdo do jejich budky opravdu zavítal J.

Pracovníci Ekocentra Trkmanka

 

Fotogalerii z výroby ptačích budek otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2013 Radek Nesvadba


 

www.ekocentrum-trkmanka.com

 

 

15-02-2013 PV