Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

PSANÍ OD SRDCE. Seniorům od dětí z naší školky

Psaní od srdce je celorepublikový projekt, který pořádá Diakonie ČCE společně s TV Nova. Smyslem projektu Psaní od srdce je přinášet radost seniorům a přispívat k odstraňování bariér mezi lidmi i generacemi. 

Senioři často zažívají samotu a ubývající sociální kontakty, a přitom mají mnoho zkušeností a zážitků, často i aktivní zájem o své okolí. Zapojit se může každý, kdo má chuť udělat něco hezkého pro lidi ve svém okolí.

Protože se nám myšlenka projektu v Mateřské škole Velké Pavlovice moc líbí, rozhodli jsme se i my zapojit. Určitě si řeknete, jak se může školka zapojit, když děti ještě neumí psát? Rozhodli jsme se zapojit formou kreslených obrázků, které bezesporu udělají také velkou radost.

Předali jsme seniorům svou školkovou knihu Dobrodružství ježka Marhuláčka a některé děti spolu ze třídy Koťátek a Kuřátek nakreslily své obrázky. Domluvili jsme se s pečovatelskou službou v Kobylí, která se naší myšlenkou opravdu nadchla a velmi ráda od nás práce přijala.

Mateřská škola * PSANÍ OD SRDCE... pro seniory od dětí

Text: Bc. Olga Kolářová, ředitelka Mateřské školy Velké Pavlovice / Foto: Archiv Mateřské školy Velké Pavlovice / 24.5.2024