Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

První VINOHRANÍ oslavilo kulatá jubilea rockových legend

Především pro rockery tělem i duší se stal největším tahákem letošního Velkopavlovického vinobraní 1. ročník hudebního festivalu Vinohraní ve Viniu. To se konalo v areálu akciové společnosti Vinum Velké Pavlovice, která své brány otevřela už v pátek, půl druhé po poledni. Na pódiu se vystřídala řada hvězd. Prvním držitelem štafetového kolíku byla brněnská rocková partička Tibet, na kterou navázal pravý zemitý valašský bigbít kapely Fleret, dále pak Petr Šiška s revivalovou skupinou Legendy se vrací.

Hlavní večerní program pak odstartovala skutečná česká rocková legenda, skupina Katapult s nesmrtelným frontmanem Oldřichem Říhou. Tento člověk nestárne, jeho obrovská energie přímo hmatatelně sálá až do posledních řad publika a jen málokdo by tipoval, že letos slaví už padesát let kariéry s elektrickou kytarou.

Pátá a zároveň i poslední štafetová předávka patřila neméně známé, ale v tomto případě zahraniční – Slovenské legendě, skupině Tublatanka s nestárnoucím zpěvákem a vynikajícím kytaristou Maťo Ďurindou. Ten si dal své dostaveníčko, či raději „rande so svojím mestom“ , ve Velkých Pavlovicích v rámci oslavy třicátého výročí kapely.

Pořadatelské Vinium nenechalo nic náhodě a připravilo pro návštěvníky už tak velmi atraktivního koncertu neméně lákavý doprovodný program. Kdo se dostavil, měl možnost zúčastnit se soutěže o vinné ceny, ochutnat letošní první burčák a také vína se značkou Vinium, a.s., prohlédnout si výrobní prostory, historický křížový sklep, nakoupit si víno, k dispozici byly také velkokapacitní stany, stanové městečko a samozřejmě i možnost zúčastnit se oslav Velkopavlovického vinobraní.

Pilotní ročník Vinohraní sklidil jednoznačně obrovský úspěch a je velmi potěšující, že se nakonec navzdory předchozím obavám nekřížil s pátečním žánrově zcela opačně koncipovaným programem za sokolovnou. Každý si našel „to své“ a obě akce byly ve finále hojně navštívené.

Karolína Bártová


 

Fotogalerii z 1. ročníku VINOHRANÍ na Viniu otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2013 Ing. Zdeněk Karber

 

 

01-09-2013-BK