Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

První várka knižních novinek v roce 2020

Protože i knižní trh začíná začátek roku pozvolna, také Městská knihovna pořídila trošku menší balíček knih, než je obvykle zvykem. Přesto v ní opět nechybí snad to nejlepší, co bylo vydáno koncem roku nebo právě v prvních týdnech roku 2020.

Podařilo se nám také splnit ještě pár vánočních knižních přání, které nebyly do Vánoc k sehnání – jako třeba thriller Našeptávač Alexe Northa, novinku od Lindy Castillo V troskách tornáda či kuchařku pro mládež z pera teenegerky Moje první opravdová kuchařka.

S očekáváním čtenáři jistě sáhnou po novince Vlastimila Vondrušky Mstitel z Jenštejna, nebo po dalším historickém románu Stanislava Češky Případ uprchlého biskupa. Příznivkyně Kataríny Gillerové, Camilly Läckberg nebo Aleny Jakoubkové se mohou těšit na novinky od těchto autorek. A vyznavači thrillerů a detektivek si přijdou na své s romány Zimní oheň, Skryté karty, Ticho ve sněžném městě, Helix, Pššt či 55. Nechybí ale ani odpočinková literatura, kterou zastupují tituly jako Hotel u Devíti koček, Hodinářova dcera, Stín olivovníku nebo Devatenáct dopisů.

Pro všechny, kteří si dali za předsevzetí, že začnou (nebo znovu začnou) s běhání je určena kniha se všeříkajícím názvem Běhání od maratonce a zakladatele běžecké školy Miloše Škorpila, která je plná rad i tréninkových plánů. A pro ty, co se zase zařekli, že tento rok v práci opravdu, ale opravdu konečně zvolní, bude jistě dobré čtivo psychologa Radkina Honzáka o fenoménu vyhoření v práci Vyhořet může každý.

Seznam novinek ZDE.

Text: Lucie Gawlová, knihovnice / 11.2.2020