Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

První vaření v kroužku Tvořivé ruce

Kroužek Tvořivé ruce při SVČ navštěvuje v letošním roce celkem 14 dětí a z toho je 11 chlapců. Každý by si myslel, že tento zájmový útvar přitáhne spíše děvčata, opak je pravdou.

Náplň kroužku je motivačně různorodá. Ve středu její mottem bylo - upeč si svoji palačinku. Děti byly rozděleni do dvojic, na každou dvojici připadla jedna pánvička a obracečka. Dva litry mléka, vajíčka, sůl, olej, mouka a bylo připraveno těsto. Dětem bylo těsto na pánvičku nalito, oni si jen hlídali, aby se právě jejich palačinka nepřipálila, ale pěkně upekla. A potom jen potřít marmeládou či nutellou a mohlo se jít ochutnávat.

Po skončení pečení jsme si rozdělili úkoly při úklidu, někteří myli a utírali nádobí, jiní uklízeli stoly. Někteří si upekli palačinku i pro maminku domů, na ukázku.

A co dalšího nás čeká? Vzhledem k tomu, že se blíží advent, budou to ozdoby ze slámy, adventní věnce, pečení perníků i lineckého cukroví.

Kromě kroužku tvořivé ruce zahájilo v měsíci říjnu svoji činnost celkem 16 zájmových útvarů. Největší zájem je o keramiku, kytaru a gymnastiku. S překvapením opadl zájem o střelecký kroužek. Nováčkem se stal zájmový útvar táborník, který si vzal do programu naučit děti uzlům, práce s kompasem, stavění stanu a z jara to bude i vaření buřt guláše v kotlíku na ohništi.

 

Lenka Bukovská - vedoucí SVČ při ZŠ Velké Pavlovice


 

Fotogalerii z pečení palačinek otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2015 Archiv ZŠ Velké Pavlovice


26-10-2015 PV