Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

PRVNÍ JARNÍ DEN NA A POD ROZHLEDNOU SLUNEČNÁ * videoreportáž

Rok od roku se může, ale i nemusí toto datum měnit. Zpravidla se jarní rovnodennost koná 20. nebo 21. března daného roku. První jarní den 2013 přitom letos připadne právě na 20. března. V tuto roční událost navíc, lidově řečeno, trvá noc stejně dlouho jako den, tedy 12 hodin. První jarní den s datem 21. března bude opět až v roce 2102!

Astronomické jaro nám bude až do roku 2043 začínat dnem 20. března, po tomto roce se jeho začátek posune dokonce už na 19. března. Za změnou data prvního jarního dne stojí přestupné roky.

První jarní den se ve Velkých Pavlovicích vyvedl. Hřejivé paprsky slunce přivedly do přírody maminky s dětmi, pánečky s pejsky i turisty dychtící podívat se do prozářeného kraje z vyhlídkové plošiny rozhledny Slunečná.

Největší  překvapení pro turisty i pro náš zpravodajský šot však přichystali novomanželé z Ondřejova u Prahy, kteří z výšin rozhledny Slunečná vyslali do vinorodého kraje vše slibující slůvko „ANO“ a kdy jejich prvnímu manželskému polibku dalo požehnání samo jarní sluníčko. 

Miroslav Grégr

 

První jarní den na a pod rozhlednou Slunečná
VIDEOSTUDIO GRÉGR Velké Pavlovice

© 2013 Město Velké Pavlovice

 

 

 

21-03-2013-BK