Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

První dávka knih a knihovna plná obrázků třeťáků

I v letošním lednu jsme pro čtenáře nakoupily knižní novinky, které stačily vyšly koncem minulého a začátkem letošního roku. Na všechny návštěvníky knihovny čeká navíc kromě novinek čeká i umělecké pohlazení po duši. A to díky vystaveným obrázkům žáků z 3. A, kterými děti úžasně ztvárnily téma knihy Kočkopes Kvído, se kterou se seznámili právě na besedě v naší knihovně.

A co knih týče, za pozornost rozhodně stojí dlouho očekávaná novinka Patrika Hartla 15 roků lásky, nový historický román Ano, můj pane Františka Niedla nebo Vondruškova Královražda na Křivoklátě.
Relaxovat můžete u humorné biografie herečky Sandry Pogodové Hoď se do pogody nebo Karla Šípa Do hrobu si to nevemu.
Humor nechybí ani na stránkách Vstupte bez klepání (Z. Hubeňáková), Landsmanova Dovolená s moderním fotrem, novince I. Deváté Šťastná za všech okolností či v románu Opička na gumě Evy Střihavkové.

Tentokrát jsme se i díky daru z projektu Česká knihovna zaměřili více na současnou českou beletrii. Čtenáři si tam mohou půjčit knihy jako Tři kapitoly od D. Hradeckého, Před povodní A. Bolavé, prvotinu Lanovka nad Landekem Petra Čichoně, román Republika  Jiřího Padevěta či detektivku Petra Čepka Odložená spravedlnost.

Nechybí ale ani knihy z žánrů krimi a thrillerů, románů pro ženy ani osvědčení autoři se svými nejnovějšími tituly – Pomalu hořící oheň od Pauly Hawkinsové, nejnovější díl Sirotčince slečny Peregrinové Zkáza ďáblova akru, Tři sestry Heather Morrisové či Letenka z džungle Sandry Brownové.
A to je zdaleka jen ochutnávka z více než padesáti novinek pro dospělé čtenáře. Děti se mohou těšit na více tři desítky nových knih, včetně nové encyklopedie o vesmíru či komiksu Avengers ze světa Marvellu. Seznam všech lednových novinek ZDE.

Výstava dětských výtvarných prací
na motivy knihy KOČKOPES KVÍDO

238061

Text: Lucie Gawlová, knihovnice Městské knihovny Velké Pavlovice / Foto: Lucie Gawlová / 26.1.2022