Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

První Badmintonový turnaj družstev ve V. Pavlovicích

V sobotu 23. dubna 2016 se uskutečnil v tělocvičně Základní školy Velké Pavlovice historicky první badmintonový turnaj družstev, pod organizační taktovkou místního oddílu badmintonistů při SVČ Velké Pavlovice.

Mladí hráči v kategorii U13 započali své vzájemné sportovní souboje již od časného rána. Každý hráč měl před sebou celkem osm utkání, které se hrály na dva vítězné sety, takže se jednalo pro tak mladé hráče o vcelku náročný turnaj. Badmintonová mládež se však zhostila úkolu reprezentovat svůj tým s velkým nasazením a všichni předvedli na kurtech opravdu chvályhodné výkony.

Velkopavlovičtí badmintonisté vybojovali třetí bronzovou příčku. Výborný výkon předvedla především Eliška Konečná, která neztratila v průběhu ani jediný set, a to jak v dívčích dvojhrách, tak v deblu, kde se společně se spoluhráčkou Aničkou Drápalovou staly oporou našeho týmu. Chlapeckou část domácího týmu pak tvořili Martin Huslík a Jakub Cedivoda, který v turnaji nahradil nemocného Jakuba Herzána.

Vítězný zlatý pohár si odvezli z Pavlovic nakonec badmintonisté TJ Sokolu Židlochovice a stříbro pak putovalo do Brna.

Poděkování za příjemný průběh turnaje patří jak mladým svěřencům, tak trenérům jednotlivých týmů, či jejich zástupců, kteří zúčastněné týmy formovali a dokázali tak, že badminton není jen o tvorbě nadaných individualit, ale může být i výbornou formou kolektivní hry s výukou kolektivní zodpovědnosti. Poděkování patří také společnosti Vinařství V&M Zborovský, která nám pro vedoucí jednotlivých týmů poskytla malou pozornost.

 

Jiří Huslík


 

Fotogalerii z badmintonového turnaje družstev ve Velkých Pavlovicích
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2016 Jiří Huslík

 

 


26-04-2016-BK