Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Prosincové překvapení, tentokrát však ne pro děti

Na prosinec a s ním spojené kouzlo Mikuláše a Ježíška se většinou těší především děti. Vždyť je to období spojené s dárky a překvapením.

Město Velké Pavlovice však již nějakou dobu připravovalo překvapení pro jinou věkovou kategorii, pro „svoje seniory“. A protože se vyjednávání podařilo dotáhnout do zdárného konce, můžeme překvapení odtajnit.

Od prosince 2023 bude ve Velkých Pavlovicích Senior Point. 

Co to znamená? Co nám přináší dobrého? Aneb jak známá filmová hláška praví: „A komu tím prospějete?“

Kontaktní místo Senior Point, které bude v budově Městské knihovny Velké Pavlovice, bude cestou, jak pomoci seniorům řešit problémy v mnoha oblastech každodenního života. Dokáže pomoci se sociálně-právní poradnou. Pomůže zjistit, na jaké dávky a podpory máte nárok, kde a jak o ně požádat, zorientovat se v nabídce služeb pomoci seniorům v domácnosti, odlehčovací či ústavní pomoci, zkusí pomoci řešit problémy s bydlením, např. pomoci získání příspěvků na bydlení a doplatků energií, ale může pomoci i v dalších životních situacích a řešit domácí násilí, osamělost a mnoho dalších věcí.

Prostě Vám můžeme pomoci v široké škále problémů. Sice nemáme odpověď na každou Vaši otázku, ale poradíme Vám, kde Vám s danou životní situací pomohou.

Všechny služby poskytované Senior Pointem jsou zdarma. 

A kdy nás můžete navštívit? Prvním dnem je pátek 8. prosince 2023 od 16.30 do 18.30 hodin. 

A ačkoliv v prosinci bude provoz ještě „zkušební“, v lednu 2024 už se na Vás bude pracovník Senior Pointu těšit každý pátek v již uvedenou dobu, tedy v čase od 16.30 do 18.30 hodin. Budete-li si chtít domluvit schůzku, můžete tak učinit telefonicky na tel. č. 777 583 478. Nebojte se však přijít i jen tak, čas a místo se vždycky najde!

Krásný zimní čas plný překvapení a splněných přání přejeme nejen seniorům!

267228

Text: Mgr. Alena Havlínová, členka Rady města Velké Pavlovice / 30.11.2023