Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Propršená sobota velkopavlovických hasičů

Kdo projížděl v sobotu po osmé hodině okolo hasičské zbrojnice, nestačil se divit. Mladí hasiči se chystali na závody do Novosedel, dorostenci společně s ženami a muži do Jezeřan-Maršovic a kluci z výjezdovky odjížděli s vozidly na letiště.

Mladí hasiči po dlouhé cestě (zapříčiněnou uzavírkou, kvůli cyklistickému závodu) dorazili do Novosedel, kde je čekala soutěž v požárním útoku. Na start se nám podařilo postavit družstvo mladších a starších žáků. Mladší bohužel po chybičce na rozdělovači dokončili v čase přes 50 vteřin. Starší žáci už v začínající bouřce sestříkli v čase 23 a nějaké drobné. Stejně jako loni v Kobylí proběhla po prvním kole porada vedoucích, která nám soutěž ukončila. Pro naše mladé hasiče to tak znamenalo diplomy za sedmé a šesté místo.

Do nové sezóny Břeclavské hasičské ligy vstoupily naše sportovní týmy na soutěži v Jezeřanech-Maršovicích. Muži si svůj pokus stihli odběhnout ještě za suchých podmínek, bohužel i jejich hadice zůstaly suché, protože je zklamala jejich nová mašina. Jednalo se naštěstí jen o drobnou závadu na elektrice a po drobné opravě mašina byla opět funkční, i tak si muži zapsali neplatný pokus. Před ženskými pokusy stihla už trať zmoknout, ale naše ženy (s výpůjčkou z Tvrdonic) se s tím popraly statečně a s časem 26:14 vstoupily do sezóny šestým místem. V pořadí do třetí sezóny BHL vstoupili naši dorostenci, nově se nám ale sešlo tolik dorostenců, že se nám podařil složit i B tým. „Áčko“ se dostalo na řadu jako první a svým prvním útokem hned vylepšilo osobní rekord dorostu, který má nyní hodnotu 18:30. Krátce po áčku se ke slovu dostalo i béčko, které zvedlo hozenou rukavici a s časem 18:66 téměř překonalo dorostenecké áčko. Celkově to tak znamenalo úspěšný vstup do nové sezóny. Béčko si doběhlo pro šesté místo a áčko jejich pokus vyhoupl na třetí místo a odvezlo si tak pohár a medaile.

Sezóna našich hasičů bude pokračovat příští sobotu, kdy naši mladí hasiči pojedou na soutěž do Ladné a muži, ženy i oba dorosty zavítají do Pasohlávek.

SDH * Závody v požárním útoku v Novosedlech a Jezeřanech-Maršovicích

Text a foto: Jan Procinger / 27.5.2024