Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

PROMENÁDA ČERVENÝCH VÍN 2021

Ve čtvrtek 22. 4. se v Centru Excelence ve Valticích uskutečnilo hodnocení jediné soutěže červených vín v ČR. Hodnocení probíhalo za zvýšených hygienických podmínek, kdy každý z řad degustátorů a personálu byl testován antigenním testem na COVID a s dodržením rozestupů při hodnocení. Celkem se do soutěže přihlásilo 264 vzorků, které se hodnotili v 6 komisích. Nad hodnocením převzala záštitu již třetím rokem Unie Enologů ČR a přátelským dozorem byli v komisích inspektoři Státní zemědělské potravinářské inspekce. Komise pak byli doplněny z řad producentů vín a sommelierů.

Získat zlatou ba dokonce velkou zlatou medaili nebylo jednoduché, protože bodové hodnocení pro zlatou je oproti jiným soutěžím posunuto o něco výše na 88 bodů a Velkou zlatou pak na 92 bodů.

Championem se stalo víno Dornfelder 2018 z Vinařství Bystřický. 

Cenu za nejlepší "mladé víno" ročníků 2019 nazvané MLADÁ PERSPEKTIVA získalo již po třetí v řadě vinařství ŠTĚPÁN MAŇÁK se svým Merlotem Oak aged 2019.

Cena UNIE ENOLOGŮ za nejlepší kolekci vín pak po loňském vítězství obhájila Šlechtitelská stanice vinařská Velké Pavlovice, a.s. 

Vzhledem k epidemiologické situaci je prozatím termín samotné výstavy v nedohlednu. Ovšem všechna vína jsou uskladněna v temperovaném skladu a při první možnosti organizátoři výstavu ihned uskuteční. Samozřejmostí bude včasné oznámení terminu nejen na Facebookových stránkách soutěže, ale také prostřednictvím vinařského portálu www.vinazmoravyvinazcech.cz.

Všem vinařkám a vinařům děkujeme za přihlášené vzorky a vítězům gratulujeme. Pevně věříme, že se brzy společně potkáme na výstavě skvělých červených vín. 

Katalog soutěže ke stažení ZDE

Text: Členové spolku VOC vinice Velké Pavlovice / 4.5.2021