Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Promenáda červených vín 2015

V sobotu 5. prosince 2015 se konala veřejná prezentace desátého ročníku soutěže vín vyrobených z modrých odrůd révy vinné PROMENÁDA ČERVENÝCH VÍN.

Více jak sto milovníků červených vín mohlo ochutnat 86 vystavených vzorků vín od šestadvaceti vinařů a vinařských firem, které obodovalo 14 odborných degustátorů. Bodování proběhlo 25. listopadu v sále Vinia a.s. Velké Pavlovice  pod vedením Radomila Balouna. 

Promenádní vína pocházela od Znojma až po Kyjov na Hodonínsku. Kromě klasických červených vín byla přihlášena 3 vína likérová a 8 vín v kategorii vína růžová.

Překvapením pak bylo, že odborná komise vybrala jako šampiona soutěže růžové víno a to Svatovavřinecké rosé z vinařství Mikulica Velké Pavlovice. Nejvyšší ohodnocení za vystavenou kolekci vín získal Štěpán Maňák, Žádovice u Kyjova. Na pomyslném druhém místě v kolekcích byla Šlechtitelská stanice vinařská Velké Pavlovice a.s. a na třetím místě Vinařství Procházka Velké Pavlovice.

Dík patří všem vystavovatelům, degustátorům a návštěvníkům. Blahopřání pak oceněným vinařům a vinařským firmám.

 

Ing. Pavel Veverka


 

Fotogalerii z PROMENÁDY ČERVENÝCH VÍN
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2015 Oldřich Otáhal


07-12-2015 PV