Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Promenáda červených vín 2013

V sobotu 30. listopadu 2013 se konala veřejná prezentace přehlídky Promenáda červených vín. Jako tradičně začala slavnostním vyhlášením vítězů a předáváním diplomů zástupcům oceněných vinařských firem a vinařství. Slavnostního vyhlášení včetně předávání cen se ujal místostarosta Velkých Pavlovic Ing. Zdeněk Karber spolu se senátorem za Břeclavsko Ing. Janem Hajdou.

Ten věnoval nejcennější pohár Promenády s titulem Champion 2013, jenž byl předán zástupcům Vinařství u Kapličky za letošní nejlépe vyhodnocené víno - Cabernet Moravia - výběr z hroznů, 2011. Zlatou kolekci vín získalo Vinařství Vít Sedláček z Vrbice, stříbrnou Vinium a.s. Velké Pavlovice a bronzovou opět Vinařství U Kapličky Zaječí.Velmi potěšující je skutečnost, že se na čelních příčkách pomyslného žebříčku mistrů ve výrobě vín z červených odrůd révy vinné umístili zástupci Modrých Hor – svazku obcí, který vsadil právě na kvalitu, oblibu a věhlas červených odrůd - tolik typických pro tuto lokalitu.

VIII. ročník mezinárodní soutěžní přehlídky červených vín, se setkal se slušným úspěchem a současně i s rostoucí oblibou jak u vinařských špiček, tak u laické veřejnosti. Vína připravená k degustaci na Promenádě červených vín si i za již osmiletou historii této přehlídky vybudovala pevný statut garanta vysoké kvality. K tanci i poslechu hrála cimbálová muzika Lašár.

Ing. Přemysl Pálka, DSO Modré Hory


 

Výsledková listina hodnocení vín PROMENÁDA ČERVENÝCH VÍN 2013
* ke stažení po kliknutí ZDE


 

Fotogalerii z veřejné prezentace soutěže Promenáda červených vín
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2013 Ing. Přemysl Pálka

 

05-12-2013 PV