Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Promenáda červených vín 2012 se představila veřejnosti

Velkopavlovická sokolovna přivítala v sobotu 1. prosince 2012 návštěvníky veřejné prezentace soutěže Promenáda červených vín 2012. Do sedmého ročníku Promenády přihlásili vinaři 161 vzorků vín z 15 odrůd révy vinné s modrými hrozny.

Čtyřicet vinařství, která patří k předním producentům červených a růžových vín, si nenechalo ujít příležitost utkat se o medaile. Odborní degustátoři pod vedením Ing. Pavla Kršky z Národního vinařského centra vybrali vítěze jednotlivých kategorií s konstatováním, že celková úroveň hodnocených vín je velmi vysoká a vyrovnaná.

Hosty ochutnávky vín přivítal za pořádající občanské sdružení Forum Moravium Ing. Zdeněk Karber a starosta Velkých Pavlovic Ing. Pavel Procházka. Společně předali na pódiu hlavní ceny těm nejúspěšnějším. Vítězové obdrželi kromě diplomů i stylové ceny z dílny místního uměleckého kováře Petra Valouška.

Pořadatelé odměňují každoročně producenty tradičních odrůd. V letošním roce jí byla zvolena odrůda Svatovavřinecké, za kterou získal zlatou medaili pan Vít Sedláček z Vrbice. Cenu za bronzovou kolekci vín z Vinařství Jedlička&Novák z Bořetic převzal jeho odborný poradce pan Bc. Jaroslav Suský, za stříbrnou kolekci pan Leoš Horák z Vrbice a zlatou pan Marcel Lanžhotský, sklepmistr Patrie Kobylí a.s.. Šampionem Promenády 2012 je Cabernet Sauvignon 2011, výběr z hroznů opět z Patrie Kobylí. Hrozny dozrály ve vinici Světlý v katastru obce Brumovice.

K dokreslení slovácké vinařské atmosféry přispěla cimbálová muzika z místní základní umělecké školy, kterou vede pan učitel Martin Čech. Cimbalistka Kamila Šošovičková, kontrabasista Petr Hanzálek, violista Pavel Hanzálek, klarinetistka Iva Jilková a houslistka Štěpánka Veverková s primášem Karlem Kosíkem si získali sympatie a obdiv všech přítomných kteří si s nimi nejednu píseň i zazpívali.

Ing. Zdeněk Karber


 

Fotogalerie I. * PROMENÁDA ČERVENÝCH VÍN 2012 - otevřete kliknutím ZDE

Fotogalerie II. * PROMENÁDA ČERVENÝCH VÍN 2012 - otevřete kliknutím ZDE

 

Foto © 2012 Milena Karberová, Ing. Zdeněk Karber, Milán Pecka

 

 

02-12-2012-BK