Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Pro "vyvolené" výlet za odměnu, se ZUŠ a překvapením

Děvčata, která ve svém volném čase a zcela dobrovolně dochází po dobu celého školního roku každé pondělí do místní hudební školy do pěveckého sboru, byla letos za svou píli a také za krásná vystoupení sborečku odměněna. Jako dárek dostaly dívenky obrovské překvapení, krásný celodenní výlet! Cílem byl skvostný zámek v Lysicích, pohádková jeskyně Blanických rytířů v Rudce u Kunštátu, tamní Burianova rozhledna a také procházka kouzelnou zahradou smyslů.

Malé zpěvačky byly nadšeny samotným výletem, ale také doprovodem. Ráno k jejich radosti do autobusu nastoupila nejen jejich paní učitelka Mgr. Jana Oslzlá, paní ředitelka Milena Karberová a několik maminek, ale také bývalá sbormistryně paní Květoslava Jarošová, kterou děvčata, neobávám se použít tento výraz, zbožňují. Pro mnohé se stala doslova druhou babičkou, která měla pro děti vždy pochopení, vlídné slovo, milý úsměv, ale na stranu druhou si uměla sjednat pořádek a přirozený respekt.

Téměř každou hodinu zpěvu paní Jarošová dívenkám zpestřila vyprávěním příběhu. A ne ledajakého! Vyprávěla o příhodách ze svého dětství, z Velkých Pavlovic, co zažila, co se zde dříve dělo, jak „to chodívalo“, jak to v našem městečku vypadalo. Vyprávěla o radostech i strastech, zkrátka o životě. Do dneška jsou tyto „příběhy“ pro bývalé i současné žačky, které pod taktovkou milé paní Jarošové nacvičovaly a vystupovaly, pojmem a obrovským přínosem. Dodnes s nostalgií vzpomínají jak prosívaly: "Ještě příběh!"

Vedení ZUŠ za zorganizování krásného výletu pro děvčata za všechny rodiče velmi děkuji.

Zvláště pak paní Jarošové, že se taktéž celodenního náročného cestování a programu zúčastnila
a udělala tak dívenkám ohromnou radost!

 

Karolína Bártová


 

Fotogalerii z celodenního výletu dívčího pěveckého sboru ZUŠ Velké Pavlovice
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2014 Archiv ZUŠ Velké Pavlovice

 

 

 

04-07-2014-BK